05
Şubat

Yüzünüzü inceltin!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Yüzünüzü inceltin!

Günümüzde makyaj konusunda çok da ustalaşmadan yüz hatlarınızı olduğundan daha farklı bir görünüme sokabilirsiniz. Mesela daha ince hatları olan bir yüz için hemen herkesin kullandığı allık yeter de artar bile. Eğer siz de yüzünüzü yuvarlak buluyorsanız ve bundan memnun değilseniz küçük bazı hareketler ile istediğiniz ifadeye kavuşabilirsiniz. Bu işlemi sadece yuvarlak yüzlü olanlar değil, diğer yüz şekline sahip tüm kadınlar yapabilir. İşte yüz tipine göre yüzü daha ince göstermenin sırları…

Yanaklarda biraz renk hem gün içinde hem de şık bir gecede cildinizin doğal bir tazelikle ışıldamasını sağlar. Yüze tazelik kazandırmak için allık nasıl uygulanmalıdır sorusunun cevabı ise sizler için bu haberimizde yer alıyor. 

Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklar elmacık kemikleriniz üzerinde esrarlı ve sıcak bir etki bırakır. Şeftali tonundaki allığınızdan fırçanıza biraz alın, fırçayı elinizin üzerine hafifçe vurarak fazlasını atın. Allığı hafif hafif ve azar azar yanaklarınıza uygulamanız çok önemli. Şeftali tonunu yalnızca elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın, daha sonra yanaklarınızın ortasına pembe allıkla hafifçe dokunun ki kemikleriniz daha canlı görünsün. Bu size tazelik katacaktır. 

Oval bir yüzünüz varsa allığı her türlü uygulayabilirsiniz. En iyisi, gülümseyin ve allık fırçanızı önce yanaklarınızın en yüksek noktasına sürün. Daha sonra şakaklarınıza, kulaklarınıza ve yanağınıza doğru yayın. Kolay ve etkili bir sonuç için bu yeterde artar bile. 

Yuvarlak bir yüze sahipseniz yüzünüz size çok geniş geliyordur. Geniş yüzlerde allık sadece elmacık kemiklerinin üzerine değil, altına da uygulanmalıdır. Daha sonra şakaklara doğru yayabilirsiniz, tıpkı 80'li yılların modası gibi. Bu optik hile ister inanın ister inanmayın yüzünüzü çok daha ince gösterir. 

Köşeli bir yüzünüz varsa, allığı çok yukardan başlatmadan uygulamanız gerekiyor. Allığınız yanağınızın üzerinde daralarak şakaklarınıza doğru geçmeli. Bu hareketle şekilde sizi rahatsız eden köşelerden kurtulursunuz.

Yüzünüz üçgen bir yapıdaysa, allığı yüzü yatay olarak kesecek şekilde uygulamalısınız. Hafifçe çenenizin üzerine de uygularsanız, yüz hatlarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.


Etiketler: Gratis, Makyaj, Allık, Oval Yüz, Yuvarlak Yüz, Köşeli Yüz, Üçgen Yüz,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH Natural Allık - Rose Whisper 36
GOSH Natural Allık - Rose Whisper 36
THE BALM Bahama Mama Allık
THE BALM Bahama Mama Allık
THE BALM Toz Allık Fırçaları
THE BALM Toz Allık Fırçaları
WET`N WILD Color Icon Bronzer Allık
WET`N WILD Color Icon Bronzer Allık


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE