25
Ocak

Yüz Hatlarını Daha İnce Göstermek İçin İpuçları

Posted by Gratis Admin | 1 Yorum
Yüz Hatlarını Daha İnce Göstermek İçin İpuçları

Yüz hatlarınızı daha ince göstermek istiyorsanız, allık sizin kurtarıcınız olacak. Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklar elmacık kemikleriniz üzerinde büyülü bir etki bırakır. Şeftali tonundaki allığınızdan fırçanıza biraz alın, fırçayı elinizin üzerine hafifçe vurarak fazlasını atın. Allığı hafif hafif ve azar azar yanaklarınıza uygulamanız çok önemli. Şeftali tonunu yalnızca elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın, daha sonra yanaklarınızın ortasına pembe allıkla hafifçe dokunun. Bu size ekstra bir tazelik verecek. 

Yüz şekline göre allıkla kontur makyajı nasıl yapılır? 
Oval: Bu yüz şekline allığı her türlü uygulayabilirsiniz. En iyisi, gülümseyin ve allık fırçanızı önce yanaklarınızın en yüksek noktasına sürün. Daha sonra şakaklarınıza, kulaklarınıza ve yanağınıza doğru yayın. 

Yuvarlak: Geniş yüzlerde allık, elmacık kemiklerinin üzerine ve altına uygulanmalı. Sonra şakaklara doğru yayabilirsiniz. Bu optik hile yüzü daha ince gösterir. 

Köşeli: Bu yüz tipinde allığı çok yukardan başlatmamak gerekiyor. Allığınız yanağınızın üzerinde daralarak şakaklarınıza doğru geçmelisiniz.

Üçgen: Allığı yüzü yatay olarak kesecek şekilde uygulamalısınız. Hafifçe çenenizin üzerine de uygularsanız, yüz hatlarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.


Etiketler: Gratis, Güzel bak kendine, bakım, güzellik,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Alara
11.08.2015
Allık konusunda zaten titizdim. Ama bu bilgileri okuduğumda iyi oldu.

YORUM EKLE