02
Temmuz

Yaz Boyu Fit Kalmak için En Doğru Egzersizler!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Yaz Boyu Fit Kalmak için En Doğru Egzersizler!

Yaza girerken görünümümüzün muhteşem olmasını isteriz. Yaza hazırlık süreci bazen bizim için soğuk günlerden itibaren başlar. Deniz sezonu açıldığında ise mutlaka dilediğimiz görüntüye kavuşuruz.

Fakat yazın getirdiği güzel yemekler ve düzensiz beslenme de göz ardı edilmemesi gereken detaylar arasında. Özellikle tatil günlerinde uyku düzenimiz bozulur, yemeklerimizde ufak kaçamaklar yapmaya başlarız. Bu gibi birçok etken ile de elde ettiğimiz fit görünüm biraz bozulabilir. Ama evde yapabileceğimiz basit ve kısa egzersizler ile sağlıklı ve fit görünümümüzü korumamız çok kolay.

İşe önce ısınmakla başlamak gerekiyor. Tercihinize göre eve yakın bir yürüyüş parkuru belirleyerek 30 dk. kadar yürüyebilirsiniz. Sıkı bir karın için; düz bir zemine uzanıp çekeceğiniz mekikler çok yardımcıdır. Mekik çekerken, 2’şer saniye bekleyerek kaslarınızı sıkmanız ve bu hareketi 10 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır. Bacaklarınızı sıkılaştırmak için ise; ayaklarınızı omuz hizasında açıp, kollarınızı birbirine bağlayın. Ardından 8 kez çömelme hareketi yapabilirsiniz. Her çömelmede kaslarınız acıyana kadar bekleyin ve doğrulun.

Birçok kasınızı bir arada çalıştıracak diğer yöntem ise diz üstünde şınav hareketidir. Bu hareket ile kol, omuz, göğüs ve hatta karın ve bacak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Kalça ve basen sıkılaştırmak için ise; dizleriniz ve elleriniz üzerinde yerde emekler pozisyonda durun. Önce sağ bacağınızı arkaya doğru uzatın ve havaya kaldırmaya çalışın. Kaldırabileceğiniz en üst seviyede biraz bekleyin ve ardından yavaşça indirip diğer bacağınızı kaldırın. Bu hareketi 10 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.


Etiketler: Gratis, Egzersiz, Yaz, Fit,İLGİLİ ÜRÜNLER
BEE BEAUTY Vücut Kremi Vitamin & Shea Yağı 200ml
BEE BEAUTY Vücut Kremi Vitamin & Shea Yağı 200ml
BENRİ Vücut Losyonu Çilek ve Süt 1000ml
BENRİ Vücut Losyonu Çilek ve Süt 1000ml
HIMALAYA Badem ve Salatalık Özlü Cilt Maskesi 75 ml
HIMALAYA Badem ve Salatalık Özlü Cilt Maskesi 75 ml
HİMALAYA Besleyici Cilt Kremi 250 ml
HİMALAYA Besleyici Cilt Kremi 250 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE