18
Haziran

Yaz Aylarında Cildinizi Daha Temiz Tutun!

Posted by Gratis Admin | 4 Yorum
Yaz Aylarında Cildinizi Daha Temiz Tutun!

Yaz aylarında aşırı sıcak ve nem terlemeyi arttırdığı için cilt daha çabuk kirlenip, yağlı bir görünüme kavuşabilir. Bu olumsuzluklardan korunabilmek için cildin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. İşte yaz aylarında cildinizi temiz tutmanın püf noktaları…

Yaz aylarında cildimiz en çok güneşin etkilerine maruz kalır. Güneş ciltte kuruma, lekelenme ve bazen de alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Yaz aylarında ayrıca deniz ve havuz aktiviteleri de cildimizin kurumasına, saç ve tırnaklarda kuruma, matlaşmaya yol açar. Cildin kuruması kırışıklık oluşumuna, kaşıntılı alerjik egzamaya zemin hazırlayabilir.

Cilt Temizliği Yapın

Cilt tipine uygun temizleme ürünleri kullanılması yeterlidir. Yağlı cilt tiplerinde salisilik asit veya düşük konsantrasyonlu glikolik asitli likid temizleyiciler kullanılabilir. Kuru ve hassas ciltlerde ise cildin nemini koruyan köpük temizleyiciler kullanılabilir.

Nemlendirin

Yaz aylarında güneş, deniz ve havuzun etkisi ile cildin nemlenmesi ayrıca önem taşımaktadır. Cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Güneşten Korunun

Güneşin olumlu etkileri yanında cilt üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Güneş cilt üzerinde leke oluşumuna ve cildin kurumasına neden olabilir. Cilt tipi açık olan sarışınlar, kızıllar için 50 koruma faktörlü kremler kullanması gereklidir. Cilt tipi koyu olan esmer ve kumrallar ise 30 koruma faktörlü kremler kullanmalıdırlar. Güneş kremi deniz ve havuz kenarında ise saat başı tekrarlanmalıdır. Güneş koruyucu kremler sadece yüz bölgesine değil, boyun ve dekolte, ellerin üst bölümüne de sürülmelidir. 

Makyajınızı Temizleyin

Yaz aylarında kalın pudralar, fondötenler ve kapatıcılar kullanmak gözeneklerin kapanmasına, sivilce oluşumuna, siyah noktalanmaların oluşumuna neden olur.

Cilt Bakımı Yaptırın

Yaz aylarında güneşin etkileri ortaya çıkmadan önce profesyonel cilt bakımı yapılmalıdır. Yaz aylarında sık cilt bakımı yapılması çok uygun değildir. Cilt bakımı için C vitamini, hyaluronic asit içeren kremler kullanılabilir. Ancak yüksek konsantrasyonda glikolik asit, A vitamini içeren ürünler kullanılmamalıdır. Yaz aylarında botoks, dolgu injeksiyonları, mezoterapi, PRP gibi bakım uygulamaları yapılabilir. Ancak lazer ile cilt gençleştirme, iğneli radyofrekans, kimyasal peeling tedavileri uygulamak sakıncalıdır.

Yaz aylarında cildimiz sıcağın etkisiyle hassaslaşır. Bunun nedeni damarlarımızın genişlemesi ve kan yoluyla hücrelerimize daha fazla besin ve oksijen gitmesi.

Asit özelliği taşıyan ter diğer zamanlara göre daha fazla olacağından ciltte bir hassasiyet yaratır. Cilt temizliğinde kullanılacak malzemeler doğal, dermatolojik ve hypoalerjenik olmalı. Cilt bakımı uygularken cilt tipi iyi bilinmeli ve ona uygun ürünlerle kullanım metodlarına hakim olunmalı. Her cilt farklıdır ve her cildin ihtiyacı neyse ona göre uygulama yapılmalı. Günlük, haftalık, aylık bakımlar düzenli yapılmalı, cilt gıdasız kalmamalıdır.

Bilinçsiz uygulamalar cildimize zarar verebilir ve istenmeyen durumlara neden olabilir. Kullandığımız cilt bakım ürünleri kadar, bu ürünleri uygulamak için kullanılan materyaller de (pamuk, fırça, sünger vb.) cilde uyumlu ve cilt yapısını bozmayacak şekilde olmalı.

Cilt temizliğinde uygulanacak metotlar yaşlanmanın etkilerini geciktirmekte önemli rol oynar. Makyajı çıkarırken hareketlerimiz bölgelere göre doğrusal veya dairesel olmalı. Hassas göz çevresinde doğrusal ve nazik hareketler uygulanmalı, cilt genelinde dairesel ve yukarıya doğru baskılı hareketler yapılmalı. Daireler içten dışa doğru uygulanmalı ve basınç asla aşağıya doğru yapılmamalıdır.

Sağlıklı ve güzel bir cilt için Aloe vera ve salatalık özü

Aloe vera cildinizi kirden temizleyerek ölü hücreleri ortadan kaldırır ve gözeneklerin tıkanmasını önler. İçerdiği doğal vitamin ve minerallerle yeni hücre oluşumunu destekler. Cildin elastikiyetini arttırarak kurumayı önleyen doğal nemlendirici görevi üstlenir. Aloe vera’nın cilt üzerindeki en önemli etkilerinden biri de yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklıkları azaltır. Cildinize bir çok faydası olan salatalık ise içerdiği yüksek miktarda su oranı ve vitaminlerle cildinizi onararak daha canlı görünmesini sağlar. Cildinizde bulunan fazla yağı kontrol altına alarak cildinizi temizler. Cilt lekelerinde ve göz altı morluklarının giderilmesinde etkilidir.

Bee Beauty Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli

Tüm cilt tipleri için özel olarak geliştirilmiştir. İçeriğinde bulunan salatalık ve aloe vera özleri sayesinde cildinizin doğal nem dengesini koruyarak, kurutmadan nazikçe temizler. Gliserin ve E vitamini içerir.

150 ml: 9.90 tl.

Bee Beauty Nemlendirici Yüz Temizleme Sütü

Cildinizi kir ve makyaj kalıntılarından arındırırken, gliserin ve E Vitamini içeren formülü ile cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan aloe vera ve salatalık özleri ise cildinizin yumuşak ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

200 ml: 9.90 tl.

Bee Beauty Canlandırıcı Yüz Toniği

Özel formülü ile cildinizi temizler ve nemlendirir. İçeriğinde yer alan pantenol ve E vitamini cildinizin doğal nem dengesini korurken, aloe vera ve salatalık özleri ise cildinizi taze ve ferah hissetmenize yardımcı olur.

200 ml: 9.90 tl.

Bee Beauty Derinlemesine Temizlik 3’ü 1 Arada

Temizleme + Peeling + Maske, salisilik asit ve gliserin ile zenginleştirilmiş çok amaçlı formülü ile gözenekleri temizler ve cildi ölü hücrelerden arındırmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan beyaz kil ile cildin yağ dengesini sağlayarak sıkı

ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına sağlamaya yardımcı olur.

100 ml ₺9.90

Bee Beauty Çift Fazlı Makyaj Temizleyicisi

Tüm cilt tipleri için uygun olan çift fazlı makyaj temizleyicisi içeriğinde bulunan pantenol ve gliserin ile suya dayanıklı maskarayı, göz makyajını ve kalıcı ruju yağlı kalıntı bırakmadan kolayca temizler.

150 ml ₺9.90

Bee Beauty Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Pompalı makyaj temizleme suyu, içeriğinde bulunan gliserin, aloe vera ve salatalık özleri ise, cildinizi arındırarak doğal nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Yüz, göz ve dudak makyajınızı tek bir haraketle durulama gerektirmeden nazikçe temizler, parfüm içermez.

500 ml ₺15.90


Etiketler: Gratis, BeeBeauty, Bee Beauty,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

25.06.2016
23.06.2016
23.06.2016
21.06.2016
Kulanmak isterim bilgileriniz çok açıklıyıcı..

YORUM EKLE