19
Şubat

Yatmadan Önce Kendinize Zaman Ayırın

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Yatmadan Önce Kendinize Zaman Ayırın

Günün tüm yorgunluğunu atmak için uykuya dalmadan önce vücudunuzu bu dinlenme sürecine hazırlamanız gerekiyor. Bunun için rutin haline getirebileceğiniz bir takım uygulamalar sayesinde siz uyurken tüm bedeniniz kendini yenileyecektir. Ayrıca bu bakım ritüelleri sayesinde yaşayacağınız tazelenme hissi sayesinde uykuya dalmanız daha da kolaylaşacak ve daha rahat bir uyku uyuyacaksınız.

Cilt tipiniz ne olursa olsun, uyumadan önce yüzünüzdeki tüm makyajı ve kiri temizlemeniz şart. Cilt tipinize uygun bir sabun ya da likit temizleyici bu iş için yeterli. Cildinizi temizlerken önemli olan tek şey yumuşak ve yavaş hareketlerle kiri yüzünüzden arındırmanız. 30 saniye boyunca yüzünüzü ve boynunuzu yıkamanız kırışıklığın oluşmaması için de yeterlidir.

Cildinizi temizlerken her zaman ılık su kullanın. Ilık su, damarları harekete geçirerek kan akşını hızlandırır ve cildinizin her zaman taze bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Ilık suyun ardından soğuk suya geçin. Soğuk su, cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Cildinizi kirden arındırdıktan sonra temiz bir havlu kullanarak yukarı doğru hareketlerle yüzünüzü kurulayın. Yüzünüzü kurularken cildinize nazik davranmayı ihmal etmeyin. Havluyla yüzünüze sert dokunuşlar yaparsanız, cildiniz tahriş olabilir.

Cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için ihtiyacınız olan tek şey doğru nemlendiriciyi kullanmaktır. Temizleme işleminin ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile gerekli nem desteğini sağlayabilirsiniz.

Cildinizi gün boyu şehir temposunda kirleten ve bozan tüm dış etkenlerden peeling ile kurtulmak ve rahatlatmak mümkün. Unutmayın, bu taze his, hem daha rahat uyumanızı hem de cildinizi yenilemenizi sağlayacak.

Gün boyu maske yapıp bekletme imkanınız olmayabilir. Gece ise bunun için en uygun zamandır. Siz maskenizi bekletirken, telefonunuzla sosyal medyada turlayabilir; başucu kitabınızdan bir kaç sayfa okuyabilirsiniz.

Uyku öncesi rahatlatıcı bir banyo yapma ihtiyacı duyanlardansanız, bunu vücut bakım ürünlerinizi de kullanarak avantaja dönüştürebilirsiniz. Saç bakım kürlerinizi uygulamak için gece harika bir zamandır. Ayrıca el ve ayak bakımınızı uyguladıktan sonra nemlendirmek ve uyumak sizde masaj etkisi yaratacaktır. 


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Makyaj temizliği, Nemlendirici, Peeling, Maske,İLGİLİ ÜRÜNLER
BEE BEAUTY Vanilya & Cheesecake Özlü Vücut Peelingi 200ml
BEE BEAUTY Vanilya & Cheesecake Özlü Vücut Peelingi 200ml
BEE BEAUTY Vitamin & Shea Yağı Özlü Vücut Kremi 200ml
BEE BEAUTY Vitamin & Shea Yağı Özlü Vücut Kremi 200ml
GIOVANNI Avokado ve Zeytinyağı Özlü Saç Bakım Maskesi 147 ml
GIOVANNI Avokado ve Zeytinyağı Özlü Saç Bakım Maskesi 147 ml
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Tonik 200 ml
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Tonik 200 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE