31
Mayıs

Uzun Saçlar İçin Kısa Püf Noktaları!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Uzun Saçlar İçin Kısa Püf Noktaları!

İnsan saçı ayda ortalama 1.25 cm uzar ve saçın her bölgesi için uzama miktarı aynıdır. Yani saçlarınız uzamıyorsa muhtemelen ya beslenmenizde ya da saçlarınıza davranışınızda bir hata vardır.

Ağız yoluyla vücudumuza giren her gıda saçlarımızı da etkiler. Sağlıklı saçlar için dengeli bir diyet mutlaka taze meyve ve sebzelerden oluşmalıdır. B12 vitamini, çinko, demir ve kalsiyumdan zengin besinleri tüketmeye özen gösterirseniz en azından saç kaybını önleyebilirsiniz. Keratin oluşumuna katkı saçlamak için de soya, peynir, süt, balık, tavuk gibi proteinleri sık sık tüketmelisiniz. Beslenme konusunu bitirmeden önce fast food besinlerden de uzak durulması gerektiğini de mutlaka hatırlamamız gerekiyor.

Saçlarımızın % 95 protein, % 5 su moleküllerinden oluşur. Yani saç uzamasını desteklemek istiyorsanız günlük 10-12 bardak su içmelisiniz.

Düzenli egzersiz, sadece vücudunuzu sağlıklı tutmaz. Aynı zamanda saç uzamasını da hızlandırır. Yaklaşık 20 dakikalık bir spor kan dolaşımını arttırır ve kafa derinize gerekli besinleri hızla ulaştırır. 

Huzurlu bir uyku, sağlıklı zihin ve beden için çok önemlidir. Günlük uykunuzun 8 saat olmasına dikkat etmelisiniz.

Kırık uçlar, saç uzamasını engelleyen önemli nedenlerinden biridir. Saçınız kuru ve hasar görmüş ise, saç uzamasını teşvik etmek için her 3 ayda bir uçlarından kestirin ve saç uçlarınıza özel bakım yapın. 

Saçlarınızı her zaman temiz ve sağlıklı tutmaya özen gösterin. Yağ bezleri tarafından üretilen sebum kafa derisi üzerinde bir tabaka oluşturur ve bu tabaka saç büyümesini engelleyebilir.

Sıkı at kuyruğu, örgü, topuz gibi modelleri uzun süreli kullanmayın. Bunlar saçta stres yaratarak dökülmeye sebep olabilirler. Saçlarınızı ıslakken nazikçe taramaya özen göstermelisiniz. Çünkü ıslak saç kırılmaya en meyilli saçtır.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Saç uzatmanın püf noktaları,İLGİLİ ÜRÜNLER
BENRİ Kuru Şampuan - Açık Kahve 150 ml
BENRİ Kuru Şampuan - Açık Kahve 150 ml
BENRİ Saç Kremi Frangipani 1000 ml
BENRİ Saç Kremi Frangipani 1000 ml
BENRİ Şampuan Yasemin 1000 ml
BENRİ Şampuan Yasemin 1000 ml
HASK Keratin Protein Saç Kremi 355 ml
HASK Keratin Protein Saç Kremi 355 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE