24
Kasım

Tropik Bir Mucize: Neem

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Tropik Bir Mucize: Neem

Anavatanı Hindistan ve Sri Lanka olan ancak Endonezya, Avustralya ve Afrika’da da yetiştirilen Neem ağacı (ülkemizde Yalancı Tesbih Ağacı’da denir), birbirinden farklı alanlarda etkili mucizevi bir bitkidir. Hiç kuşkusuz cildimizin en iyi dostu olmaya güçlü bir adaydır.

Hindistan’da ağrı, ateş ve enfeksiyona karşı yüzyıllardır ilk başvurulan doğal kaynak Neem ağacı, antibakteriyel özelliği ile cilt problemleri, sivilce, egzama, cüzzam ve sedef hastalığına karşı kullanılmakta, yaraları ve cilt ülserlerini iyileştirmekte de sıkça tercih edilmekte, cildi yormadan yumuşacık olmasını sağlamaktadır.

Hindistan’daki kadınlar tarafından yüzyıllar önce keşfedilmiş olan mucize Neem ağacı, kusursuz bir cilt için en çok tercih edilen yöntemdir. Hem kadın hem de erkek ciltlerinin tüm tiplerinde rahatlıkla kullanılabilen neem yaprağı ve yağı, özellikle olgun, yağlı, kuru ve akneli ciltlerde olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca cildi yatıştırıp, nem dengesini sağlamakta ve cilde yumuşak bir doku kazandırmaktadır.

Yoğun bir günün ardından, rahatlamaya ve ferahlamaya ihtiyacı olan cildin her zaman canlı görünmesini Neem ile kolayca sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında, geride ferah bir his bırakır. Gece yatmadan önce ve sabah kalkar kalkmaz düzenli olarak uyguladığınızda her güne capcanlı başlamanızı sağlar.

Saçlar için de mucizesinden bir şey kaybetmez. Tüm saç türlerine parlaklık ve direnç verir. Saçların sağlıklı ve güçlü görünmesini sağlar. Saç derisinde oluşan problemlerin giderilmesindeki etkileri bilimsel olarak gözlemlenmiştir. 

Neem, diş eti hastalıklarına etkisi ile de oldukça dikkat çekicidir. Dişler üzerinde oluşan bakteri tabakasının giderilmesinde ve oluşmamasında da tam bir mucizedir.

Tropikal bir mucize olarak adlandırabileceğimiz Neem, cildin korunması ve onarılması için tercih edilebileceği gibi, saçların ve dişlerin güçlenmesi için de her eve girmesi gereken niteliktedir.

Neem, güzelliğiniz için tam bir mucizedir. 


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Neem,İLGİLİ ÜRÜNLER
HIMALAYA Arındırıcı Nem Özlü Scrub 75 ml
HIMALAYA Arındırıcı Nem Özlü Scrub 75 ml
HIMALAYA Badem ve Salatalık Özlü Cilt Maskesi 75 ml
HIMALAYA Badem ve Salatalık Özlü Cilt Maskesi 75 ml
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Yüz Temizleme Köpüğü 150 ml
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Yüz Temizleme Köpüğü 150 ml
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Jeli 150 ml
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Jeli 150 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE