25
Ocak

Trend Alarmı: Grafik Eyeliner

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Trend Alarmı: Grafik Eyeliner

Bu sezon klasik eyeliner ile vedalaşıyoruz. Sonbahar / Kış defilelerinde karşımıza çıkan göz kapaklarına uygulanan modern eyeliner çizgilerle göz makyajı yeniden şekillendi. Grafik eyelinerlar, normalde çektiğimiz eyelinerların biraz daha kapsamlı, biraz daha katmanlı bir versiyonu. Podyumlarda sık sık değişik şekillerde karşımıza çıkan grafik eyelinerları denemek için biraz daha cesur olmak gerekiyor.

Podyumda yer alan her makyaj stilini, günlük yaşama birebir adapte etmemiz mümkün değil. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta ise, beğendiğiniz stili, bulunacağınız ortama göre yumuşatarak kullanmak olacaktır.

Çift Kuyruklu Eyeliner
Üst kirpiklerinize ince bir çizgi ile başlayabileceğiniz bu stil için daha sonra göz kenarından hafif yukarı doğru bir kuyruk oluşturmalısınız. Ardından çektiğiniz kuyruğun sonundan geriye hafif kıvrımlı bir yarım çizgi daha çizmelisiniz. Günlük kullanabileceğiniz bu göz makyajı için jel eyelinerları öneriyoruz.

 

Fütüristik Eyeliner
Bu tarzda bir eyeliner için kusursuz şekil oluşturmanıza da gerek yok. Sadece hayal gücünüzü devreye sokmanız gerekiyor. 

Göz Altına Kalem
Göz altına daha doğrusu, göz içlerine kalem çekmek veya eyeliner sürmek gözlerinizin küçük görünmesine sebep olabilir. Belki böyle öğretildiğinden ve anlatıldığından biraz uzak durmaya çalışırız. Göz kapağın yerine, alt kirpik diplerinin altına, çok ince bir çizgi halinde eyeliner çektiğinde, değişik bir göz makyajı oluşturabilirsin. Ancak Sonbahar / Kış makyaj trendlerinde önemli bir yere sahip olan bu trend daha fazla karşımıza çıkacak.

Kalın Çizgi
Dumanlı göz makyajı ve grafik eyelinerı birlikte kullanmak oldukça farklı bir tarz. Eğer bu kadar koyu bir görünüm istemiyorsan, normalde çektiğin eyeliner çizgini biraz daha kalınlaştırıp, köşeli bir görünüm oluşturabilirsin.


Etiketler: Gratis, Trend, Göz, Grafik Eyeliner, Gosh, The Balm, Wet'n Wild, Eyeliner, Makyaj,İLGİLİ ÜRÜNLER
Gosh, Boombastic XXL Volume Mascara
Gosh, Boombastic XXL Volume Mascara
Wet`n Wild, Mega Liner Likit Eye Liner
Wet`n Wild, Mega Liner Likit Eye Liner
The Balm, Schwing Eyeliner
The Balm, Schwing Eyeliner
Gosh, Intense Eyeliner Kalemi
Gosh, Intense Eyeliner Kalemi


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE