27
Haziran

Tatilin Tadı Güneşte Çıkar!

Posted by Gratis Admin | 2 Yorum
Tatilin Tadı Güneşte Çıkar!

Bütün yıl bekledik. Sınavlardı, toplantılardı, yağmurdu kardı, hepsini geride bıraktık. Şimdi kızgın kumlardan serin sulara atlama ve güneşte sağlıklı bronzlaşma zamanı. Tadını çıkarın.

Kabul edelim; bronz ten hem sağlıklı, hem zayıf hem de güzel gösteriyor. Hatta kendimizle barışık ve mutlu olduğumuzdan enerjimiz de yükseliyor. Oysa bir yanda güneşin zararlı etkileri nedeniyle bronzlaşmayı rafa kaldıranlar diğer yanda “güzel olayım da gerisi önemli değil” diyenler ve bu iki grubun arasında kurallara uyup güneşten maksimum fayda sağlayanlar var. Elbette aşırı uçlarda olmak yarardan çok zarar veriyor.

Ancak güneşe çıkmayanlar, sadece güneşten alabilecekleri D vitamini eksikliği nedeniyle sağlık sorunları yaşıyorlar. Güzellik uğruna, bilinçsiz ve önlem almadan tüm gün güneş altında yatanlar da pek çok hastalığa davetiye çıkarıyorlar. Yani her şey dozunda ve önlemleri alınarak yapılmalı. Peki güneşten sağlıklı olarak maksimum nasıl fayda sağlanır, tatilde güneşin tadı nasıl çıkarılır diyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

  • Tatile çıkıyorsanız bir hafta öncesinde ya bir hamama gidip kese yaptırın ya da yüz ve vücut için kendinizi evde peeling uygulayın. Ölü hücreleri vücuttan temizledikten sonra güneşle buluşun.
  • Güneşle ilk buluşmanızda mutlaka ten renginize göre bir güneş ürünü seçin.Esmer tenli olduğunuzu düşünerek korumasız güneş ürünü kullanmayın.
  • Güneş sonrası ürünler, cildin nemlenmesine yardımcı olur. Bu da bronzluğun uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Güneş sonrası ürünlerini es geçmeyin.
  • SPF oranı ne olursa olsun mutlaka güneş ürününüzü her iki saatte bir yenileyin. İki saat içinde havuza ya da denize girerseniz, tekrar sürmeyi ihmal etmeyin.
  • Gölgede korunduğunuzu düşünmeyin. Şemsiye altında olsanız dahi güneş ışınlarının size ulaşacağını unutmayın. Gölgede dahi olsanız kreminizi sürün.
  • Kuru yağlarla bronzlaşmak ancak belli bir bronzluk sonrası olmalıdır. İlk günlerde SPF’si yüksek olanları tercih edin. Bronzlaştıktan sonra kuru yağ ile sabah ve akşam üzeri saatlerinde güneşlenin.
  • Tüm bu noktaların çocuklarınız için de geçerli olduğunu unutmayın.
  • Ve tabii ilk kural, güneşe çıkmadan 30 dakika önce ürünlerinizi uygulayın.

İŞTE MÜKEMMEL BRONZLUĞUN GİZLİ KAHRAMANLARI

Sadece Gratis’ lerde bulabileceğiniz Benri Sun ve Cabana Sun güneş ürünlerine 24-26 Haziran’ da %40 indirim avantajıyla sahip olabilirsiniz.

MAKYAJINIZ DA KORUSUN

Güneşten koruma yalnızca tatilde, deniz kenarında bronzlaşırken akla geliyor. Yanlış inanışın aksine her mevsim güneş koruması gerekiyor. Üstelik makyaj ürünlerinde de buna dikkat edilmesi gerekiyor. Sadece Gratis’ lerde bulunan İngiltere’ nin renkli kozmetik markası Sleek, güneş korumasıyla sağlıklı güzellik sunuyor.

 

KULLANIMI ÇOK PRATİK

Güneş ürünlerinin de tıpkı diğer kozmetiklerde olduğu gibi kullanıma sunulan farklı formları var. Kavanoz formdakiler, sprey, krem ya da losyon… Tercih tamamen sizin kullanım alışkanlıklarınıza bağlı. Tıpkı makyajı süngerle uygulamak yerine parmaklarınızla uygulamak gibi düşünün. Kimi süngerle daha rahat ederken, bir başkası parmaklarını kullanarak makyaj yapabiliyor.

Güneş ürünü seçerken de sprey formda ya da avucunuza döküp sürebileceğiniz şekilde veya kavanozdan parmaklarınızı batırıp alabileceğiniz şekilde bir ürün seçebilirsiniz. Sprey ürünleri direk vücudunuza sıkıp uygulamak diğer ürünlere göre pratikliğiyle kullanım kolaylığı sunuyor, tek farkı bu.


Etiketler: Gratis, Komzetik,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

04.07.2016
04.07.2016

YORUM EKLE