25
Ocak

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbahar denildiğinde şüphesiz herkesin aklına toprağın kahverengi tonları ve kurumuş sarı yapraklar gelir. Hüznün ve duyguların mevsimi olan sonbaharda giyilen giysilerden yapılan makyajlara kadar kahverengi ve sarı tonları hakim olmaktadır.

Şeftali Allıklar
Sonbahar makyajı yapılırken ilk olarak teninizden başlayın. Öncelikle cildinizi iyi bir şekilde temizleyin. Makyajın kalıcılığını artırmak ve daha güzel görünmesini sağlamak için makyaj bazı uygulayın. Ardından cilt renginize uyan bir fondöten sürün ve transparan bir pudra ile sabitlenmeyin. Yanaklarda yazdan kalma hafif ışıltılı bir bronzluk veren şeftali tonlarındaki allıklar tercih etmenizi öneriyoruz. Bu tonlar, cildin daha canlı, taze ve genç görünmesini sağlayacaktır.

Kahverengi ve Bordo Farlar
Sonbahar görünümüze gözlerde kahverengi, bordo ve müdüm tonlarıyla devam ediyoruz. Siyah ve kahverengi göz kalemi ya da eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirin. Sonbahar renkleri ile yapılmış dumanlı göz makyajı da sonbahar makyajı için ideal olacaktır.

Dudaklarda koyu tonlar
Bu sezon yine heryerde karşımıza çıkan koyu renk dudaklar da sonbahar makyajının vazgeçilmez unsurlarından biri. Ancak gözlere koyu renkler uyguladıysanız dudaklarınızda koyu rujlar yerine nude tonları kullanmalısınız. 

Sonbahar aylarında özellikle kırmızı ve bordo renk rujlar oldukça tercih edilmektedir. Koyu renk ruj sürülürken öncelikle ruj rengine uygun bir dudak kalemiyle dudaklar çerçevelenmelidir. Böylece hem dudaklar daha pürüzsüz görünecek hem de rujun kalıcılığı artacaktır.

Yağmurlu günler için…
Yağmurlu bir günde yapılacak makyajda birkaç püf noktası bulunur. Yağmurlu günlerde nem seviyesi yüksek olduğu için cilt doğru bir şekilde nemlendirilmelidir. Bu yüzden hafif yapıda ki nemlendirici ince bir kat şeklinde cilde sürülmelidir. Alternatif olarak BB veya CC kremler tercih edebilirsiniz. Ayrıca makyajın kalıcılığını artırmak için mutlaka makyaj bazı uygulanmalısınız. Yağmurlu günlerde ağır ve yoğun ürünler kullanılmaktan kaçının. Suya dayanıklı ürünler bu günler için ideal olacaktır. Makyaj sonunda makyaj sabitleyici sprey kullanmanızı öneriyoruz.


Etiketler: Gratis, Makyaj, Allık, Güzellik, Sonbahar Makyajı, Far, The Balm, Gosh, Wet'n Wild,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH, MultiColour Allık - Bronze
GOSH, MultiColour Allık - Bronze
WET`N WILD, Silk Finish Ruj
WET`N WILD, Silk Finish Ruj
THE BALM, Time Balm Primer
THE BALM, Time Balm Primer
GOSH, CC Krem
GOSH, CC Krem


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE