06
Mayıs

Sıra Dışı Trend: Yapay Çil!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Sıra Dışı Trend: Yapay Çil!

Sanırım farkedilmiştir. Artık çok daha fazla çilleri olan modellerler karşılaşıyoruz. Gerek podyumlarda gerek se televizyonda gördüğümüz bu bol çillerin bir sebebi olmalı. Elbette ki var. Çiller doğal görünümüzünü destekleyerek daha taze bir imaj sunuyor. Ama aklınızdan Pippi Uzunçorap kitabı gelmesin. Çünkü bu çil konusu artık tamamen şıklıkla ilgili!

Doğal çilleriniz varsa yaşadınız. Eğer yoksa da üzülmenize gerek yok. Kaş kalemi ile yüzünüze irili ufaklı noktacıklar yaparak çocuksu, masum ve kesinlikle orjinal bir etki yaratabilirsiniz.

Her zaman gibi işe sağlam bir temel hazırlamakla başlamak gerekiyor. Yani temizlenmiş ve güzelce nemlendirilmiş bir cilt ile. Açık tonda bir nemlendirici veya ince bir bronzlaştırıcı kremi tüm yüzünüze yedirin. Sonuç hafif, canlı ve parlak bir görünüm olmalı. 

Bir karıştırma fırçasının ucunu dikkatli bir şekilde cildinizden birazcık daha koyu tonda olan bir makyaj altı kremine batırın. Gözlerinizi kapatın ve fırçayı alnınızın alt kısmı, yanaklarınız ve burun köprünüz boyunca gezdirin. Makyaj altı kreminizde hafif noktalanmalar olacaktır ama henüz karıştırmaya başlamayın!

Sıradan bir göz kalemi yardımı ile cildinize uygulamaya başlayın. Ancak kalemi yalnızca cildinize nokta nokta vurmanın dışında bu defa aynı anda kalemi çevirin. Bu şekilde daha koyu tonlu makyaj altı kremi sürdüğünüz bölgelere dilediğiniz kadar küçüklü büyüklü nokta koyabilirsiniz. 

Parmak uçlarınızı kullanarak her bir çile hafifçe bastırın. Parmak uçlarınızındaki ısı sayesinde bu renkli noktalar cildinizde eriyecek ve yaptığınız çillerin daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

Tüm elmacık kemiğinize değil de, sadece yanaklarınızda olacak şekilde canlı tonlarda bir allık sürün. Ayrıca yanaklarınızdaki canlılığı daha da vurgulayabilmek adına şeftaltonlarında bir dudak parlatıcısı da sürebilirsiniz.

Makyaj sabitleyici sprey ile çillerinizi sabitleyin. İşte bu kadar!


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Yapay çil,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH Kaş Kalemleri
GOSH Kaş Kalemleri
THE BALM Fondöten Fırçaları
THE BALM Fondöten Fırçaları
THE BALM Time Balm Foundation Light
THE BALM Time Balm Foundation Light
WET`N WILD Color Icon Kaş Kalemi
WET`N WILD Color Icon Kaş Kalemi


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE