27
Mart

Saçta Elektriklenme Neden Olur?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Saçta Elektriklenme Neden Olur?

Saçta elektriklenme. saçların kabararak kişinin psikolojik olarak rahatsız olmasına neden olabilir. Saçta elektriklenmenin getirdiği bir diğer sorun ise saçların taranmasını zorlaştırarak  kırılmalara neden olmasıdır. Bu da kırılarak saç dökülmesi sorununa neden olmaktadır.

En temel sebebi gerçekten telde durgun elektrik oluşmasıdır. Saç tellerinde insanları çarpmaya yetmeyecek kadar elektrik bulunabilir. Tarama esnasında sürtünen tarak saç telinde (–) enerji yükü ortaya çıkarır. Ortaya çıkan bu negatif enerji her saç telinde oluşur.

Bilindiği gibi elektrikte aynı yüklü olan şeyler birbirini iter. Saç tellerindede hepsi negatif yüklü olduğu için birbirinden uzaklaşır ve kabarma olur. Plastik yapının kılla sürtünmesi de elektriklenme sebebidir. Yani tarağınız saçınızda elektriklenmeye sebep olabilir. Taramadan kaynaklanan elektriklenmeyi önlemek için seyrek dişli tarak kullabilirsiniz. Doğal malzemeden yapılmış taraklar en az elektriklenme sebebidir.

Bunların dışında saçlarınızı elektriklenmeyi azaltan bir şampuanla çok hırpalamadan yıkamaya çalışın. Kuruturken havluyu yumuşak hareketlerle kullanın. Fazla yıkamak da yüzeyi çok temizlediği için elektriklenmeye sebep olabilir. Onun için böyle bir probleminiz varsa sadece bir kez yıkayıp durulayın. Saç kremi kullanmaya ihmal etmeyin. Orta ısıda fön kullanın aşırı sıcak hava elektriklenmeye sebep olabilir.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Elektriklenme,İLGİLİ ÜRÜNLER
CREIGHTONS Frizz No More Şampuan 250 ml
CREIGHTONS Frizz No More Şampuan 250 ml
CREIGTONS Frizz No More Saç Kremi 250 ml
CREIGTONS Frizz No More Saç Kremi 250 ml
HASK Kretin Protein Saç Bakım Yağı 18 ml
HASK Kretin Protein Saç Bakım Yağı 18 ml
HASK Macadamia Oil Şampuan 355 ml
HASK Macadamia Oil Şampuan 355 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE