28
Şubat

Saç Bakımının Püf Noktaları!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Saç Bakımının Püf Noktaları!

Yaş, ırk, cinsiyet ve hormonların durumuna göre değişik saç şekilleri meydana gelir. Örneğin Afrika'lı birinin saçları yaklaşık 3 kat dokudan meydana gelirken ve kıvrılmaya meyilliyken bu oran uzakdoğulularda 11 kata kadar çıkar ve Saçlar, düz olma eğilimi gösterirler. Bunun nedeni saçların, doğa koşulları nedeniyle adaptasyona uğramasıdır.

Saç ağarması, saça renk veren pigment boya maddesinin zamanla azalmasından ileri gelir. saçların birden beyazlaşması renk değişiminden olmayıp, siyah kılların dökülmesi ve daha dayanıklı beyaz saçların, kalmasından ileri gelir.

Saç renkleri tanımlanırken, mavi ağırlıklı renkler kül veya soğuk tonlar, kızıl ağırlıklı renkler altın veya sıcak tonlar olarak adlandırılır.

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Erkeklerde daha sık olarak görülen Saç Dökülmesi, 25 yaşına kadar erkeklerin %25'ini, 40 yaşına kadar %40'ını, 50 yaşına kadar %50'sini etkiler.

Andro genetik alopesinin ilk tıbbi tanımlamasını M.Ö. 4.yy'da Aristo'nun yaptığı söylenir. Filozof kellik ile cinsellik arasındaki ilişkiyi tarif etmiştir. Kellik konusundaki araştırmalar Osmanlılar zamanında da ve Mısır'da da görülmüştür. yıllar sonra bazı araştırmalar yine bu yönde çalışmışlar, kısırlaştırılan erkeklerin kelleşmediklerini tespit etmişler ve Abdülhamit'in döneminde araştırmalar yapmışlardır.

Saçlarınız cansız ve mat görünüyorsa, yatmadan önce Hindistan cevizi yağı sürün. Sabah kalktığınızda yıkayın. Saçlarınızın ne kadar parlak ve yumuşak olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Saçınızda kepeklenme sorunu yaşıyorsanız yine kepeklenmeye karşı şampuanlardan tercih etmelisiniz. Ayrıca isterseniz kepeklerden kurtulmak için önce Hindistan cevizi ve hint yağını ılık suyla karıştırın. Bu karışımı saç diplerine masaj yaparak yedirin. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ile susam yağını da aynı şekilde karıştırıp saçınızda 30 dakika bekletebilirsiniz. Sonrasında durulayıp yıkayın.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Saç Bakımı, Saç Dökülmesi,İLGİLİ ÜRÜNLER
GIOVANNI Avokado ve Zeytinyağı Özlü Saç Bakım Maskesi 147 ml
GIOVANNI Avokado ve Zeytinyağı Özlü Saç Bakım Maskesi 147 ml
GIOVANNI Brezilya Keratini ve Argan Yağı Özlü Şampuan 250 ml
GIOVANNI Brezilya Keratini ve Argan Yağı Özlü Şampuan 250 ml
HIMALAYA Proteinli Şampuan 400 ml
HIMALAYA Proteinli Şampuan 400 ml
HIMALAYA Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 400 ml
HIMALAYA Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 400 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE