25
Ocak

Saç Bakımının İncelikleri

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Saç Bakımının İncelikleri

Bütün yaz güneşten ve denizden yıpranan saçlar için bakım zamanı geldi. Kurumuş ve yıpranmış saçlarınızı güçlendirecek ve canlandıracak bakımlar yapmazsanız, soğuk havalarda sorunlu saçlarla başa çıkmak daha zorlaşabilir. Yaz aylarında saçların en büyük düşmanları; güneş ışınları, deniz ve havuz sularıdır. Bütün bu zararlı etkenler saçlarınızın kurumasına, renklerinin açılmasına ve uçlarının kırılmasına neden olur. Peki, öncelikle ne yapmalısınız? Saçlarınızın da cildiniz gibi yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Saçlarınızın iç yapısında, uğradığı işlemler sonucu zayıflamalar meydana gelir ve saç uçlarında çatallaşmalar olur. Saçlar kırılmaya müsaitleşir ve bunun sonucunda esnekliklerini ve güzelliklerini kaybederler.

Saçlar uzadıkça yıpranma oranları artar. Çatallaşmalar saçların uçlarından başlayarak üst noktalarına doğru tırmanır. Bu türden sorunlarla karşılaştığınızda ilk iş olarak bir kuaföre gidip, saçlarınızdaki kırıkları aldırmalı ve hatta saç boyunuzu sağlıklı kısımlarına kadar kısaltmalısınız. Daha detaylı ve profesyonel bir yardım için saç bakım merkezlerine başvurabilirsiniz. 

Saç boyunuz kısaldıktan sonra onları bir süre için aşırı fön ısısından korumaya çalışın. En azından kendilerini biraz olsun toparlayıncaya kadar. Bu arada saç türünüze uygun bakım ürünleri kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Özellikle boyalı saçlar, havuz suyuyla temas ettiklerinde ortaya hiç de iç açıcı görüntüler çıkmıyor. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyan UV filtreli, koruyucu özellikli şampuanlar ve bakım ürünleri de saçların doğal yapısını korumada etkili bir bakım yapmalısınız. 


Etiketler: Gratis, Saç, bakım, saç bakımı, Hask, Giovanni, Lee Stafford,İLGİLİ ÜRÜNLER
Hask, Kretin Protein Saç Bakım Yağı
Hask, Kretin Protein Saç Bakım Yağı
Lee Stafford, Breaking Hair Detangling Saç Spreyi
Lee Stafford, Breaking Hair Detangling Saç Spreyi
Giovanni, Brezilya Keratini ve Argan Yağı Özlü Saç Bakım ve Şekillendirme İksiri
Giovanni, Brezilya Keratini ve Argan Yağı Özlü Saç Bakım ve Şekillendirme İksiri
Hask, Monoi Saç Bakım Kremi Paketi
Hask, Monoi Saç Bakım Kremi Paketi


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE