29
Ocak

Pudra alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Pudra alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Makyaj malzemesi satın alırken diğer alışverişlerinizde olduğu gibi oldukça dikkatli ve özenli olmalısınız. Aksi taktirde belki de hiç işinize yaramayacak bir ürünü olması gerekenden çok daha yüksek bir fiyata satın almış olarak eve dönebilirsiniz. Bu duruma düşmemek için kozmetik marketlerde reyonlar arasında dolaşırken biraz daha zaman geçirmeniz ya da çalışan bilgili kişilerden yardım almanız gerekiyor.

Pudra da yine üzerinde düşünmenize gereken kozmetik ürünlerinden birisidir. Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan ilk detay ise, almayı düşündüğünüz pudranın cilt tipinize uygun olup olmadığıdır. Cilt tipine uygun olmayan pudranın kullanımı, bir takım olumsuz etkilere neden olabileceği gibi cildinizi de zarar verebilir.

Dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğer konu ise son kullanma tarihi. Cilt tipinize uygun olsa da alacağınız ürünü ne sıklıkta kullanacağınızı bilmiyorsanız ürünü ne kadar süre boyunca kullanacağınızı bilemezsiniz demektir. Mesela, çok fazla makyaj yapmayan ya da pudra kullanımına fazla gerek duymayan birisiyseniz, kısa sürede ömrü tükenen ürünleri almamanız gerekmekte. Bazı pudraların kullanımı 2.5 seneye kadar uzayabilirken, bazıları ise daha kısa zamanda tüketilme zorunluluğu taşır.

Pudra alırken, cilt renginize uygun olmasına dikkat etmeniz de, bir diğer önemli konudur. Mümkünse, aldığınız fondötenin rengi ile aynı pudrayı almalısınız. Ama eğer yanınızda fondöteniniz yoksa, ve renk tonu hakkında bilgi sahibi değilseniz, bileğinize uygulamanız gereken pudrayı, bir süre beklemenizin ardından, nereye sürdüğünüzü bulamamanız gerekmektedir. O durumda, doğru pudra rengini bulmuş olursunuz.


Etiketler: Gratis, Pudra, Kozmetik, Cilt tipi, Fondöten,İLGİLİ ÜRÜNLER
DIRTY WORKS Pudra Fırçası
DIRTY WORKS Pudra Fırçası
GOSH Giant Sun Pudra - Metallic Gold
GOSH Giant Sun Pudra - Metallic Gold
GOSH Pressed Pudra - Natural 02
GOSH Pressed Pudra - Natural 02
WET`N WILD Coverall Pressed Pudra
WET`N WILD Coverall Pressed Pudra


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE