25
Mart

Profesyonel Bir Makyaj İçin: Fırça

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Profesyonel Bir Makyaj İçin: Fırça

Makyaj uygulamasını daha kolay yapabilmeniz ve yapmış olduğunuz makyajın daha doğal ve profesyonel durması için çeşitli makyaj fırçaları mevcuttur. Likit formdaki ürünler için kabuki tarzda ya da sentetik kıllardan oluşan fırçalar kullanılırken, toz formdaki ürünler için ise doğal kıllardan yapılmış, tozutma yapmadan ürün uygulamayı sağlayan fırçalar üretilmiştir.

Fondöten Fırçaları: Fondöteni yüze dairesel hareketler ile yaymanızı sağlar. Doğal ve pürüzsüz bir sonuç alırsınız. Cilde fazla bastırmadan uygulanması şarttır. Sentetik ve doğal kılların karışımından elde edilen bir fondöten fırçası ürünü emmeden cilde yayar, böylece ürün kaybı da engellenmiş olur.

Pudra Fırçaları: Pudra, yüze yayılan fondötenin daha kalıcı olması ve parlama yapmaması için kullanılır. Pudra ürünlerini yüze yayarken yüzün büyüklüğüne uygun, doğal kıllardan yapılmış bir pudra fırçası kullanılması gerekir. Fırçanızın kullandığınız pudra tozlarını iyice yayabilmesi için yüz biçiminizi tanımanızda fayda vardır.

Allık Fırçası: Elmacık kemiklerine allık uygulamak için kullanılan bir fırça türüdür. Elmacık kemiklerinin çıkıntılı şekline uygun, yassı veya kesik uçlu fırçaların kullanılması allık uygulamasını şaşırtıcı dereccede kolaylaştırır.

Far Fırçası: Göz makyajını tamamlayan en önemli fırça far fırçasıdır. Birçok çeşidi olan far fırçalarının en temeli yassı ve geniş olan fırçalardır. Farın tüm göz kapağına uygulanması ve belli bölgelerde far birikiminin olmaması için fırça kullanmanız gerekir.

Kontur Fırçası: Elmacık kemikleri altına kontur yapmak için kullanılır. İnce ve geniş formda olanları elmacık kemiği hattını kolaycı takip etmeyi ve elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını sağlar.

Karıştırma Fırçası: Bu fırçalar göz kapağının katlanma yerine uygulanan ürünler için kullanılır. Aynı zamanda farın iyice dağılması ve daha doğal bir sonuç elde edilmesini de sağlar. Bu fırçalarla çok fazla karıştırma işlemi yapıldığı için yumuşak kıllardan yapılmış olanı tercih edilmelidir. Aksi halde hassas göz çevresine zarar verebilirsiniz.

Kalem Fırça: Alt ve üst kirpik diplerine far uygulamak için kullanılır. Detay uygulamaları için en uygun fırçalardandır.

Eyeliner Fırçası: Makyajın en zor kısmı olarak adlandırılan eyeliner adımı için ince ve kontrolü işlemi kolaylaştırıcı bir fırçadır. En uygunu kesik uçlu fırçalardır. Eyeliner kuyruğunun iki göz için de eşit olarak sürülmesi için kesik uçlu fırçalara ihtiyacınız çok fazladır.

Ruj Fırçası: Rujun dudak çizgilerinde kusursuz uygulanması için küçük ve ince olan ruj fırçaları kullanılır. Böylece simetrik bir dudak çerçevesi oluşturularak içi ruj ile doldurulabilir. Ruj fırçası dudaklarında daha net bir renk verir. Ruju daha iyi yayar ve daha kalıcı olmasını sağlar.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Makyaj fırçası,İLGİLİ ÜRÜNLER
THE BALM Far Fırçaları
THE BALM Far Fırçaları
THE BALM Fondöten Fırçaları
THE BALM Fondöten Fırçaları
THE BALM Göz Makyajı Fırçaları
THE BALM Göz Makyajı Fırçaları
THE BALM Toz Allık Fırçaları
THE BALM Toz Allık Fırçaları


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE