25
Ocak

Parfüm Seçmenin Püf Noktaları

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Parfüm Seçmenin Püf Noktaları

Ten renginiz, yaşınız ve hatta giyiminiz sizi yansıtan koku seçiminde büyük bir rol oynuyor. Güne yeni başlarken duyularınızın tam olarak kendine gelmediğinden parfüm seçimini sabah saatleri yerine öğle saatlerinde yapın. Ayrıca yemeklerden sonra parfüm denemesi yapmak maalesef yanlış koku seçimine neden olabiliyor.

Parfümü denerken maksimum etki için nabzınızı ölçebildiğiniz yerlere parfüm sıkın. Gün içerisinde pek çok dış etkene maruz kalan diğer bölgeler kokunun yanlış algılanmasına neden olabilirler. Ayrıca bir ya da iki koku denemesi yaptıktan sonra en az bir saat boyunca denemelere son vermeniz gerekmekte. Zira aynı bölgede birden fazla parfüm denemesi yaptığınızda kokular karışacağından ve burnunuz kokulara bağışıklık kazanacağından dolayı net bir sonuç elde edemeyebilirsiniz.

Koku seçerken ten renginizi de hesaba katmalısınız, esmerlerin daha yoğun, sarışınların ise hafif ve ferah kokular seçmesini öneriyoruz. Ancak kişilerin tercihleri de bu aşamada çok önemli rol oynuyor. 

Üç tabakası olan parfümün kendini açığa çıkarması için sabırlı olun. Parfümü ilk kokladığınızda burnunuza gelen koku üst katmandır, genellikle geçicidir ve çabuk dağılır. Orta katman, birkaç dakika sonra ortaya çıkar ve yavaşça dağılır. Parfümü sürdükten 30 dakika sonra da temel katmanı duymaya başlarsınız. Genelde orta katmanla karışan bu koku parfümün temel özelliğidir.

İş hayatında bulunan ve topuklu ayakkabı gibi kasları yorucu faaliyetlerde bulunanların baharat, oryantal, paçuli veya sandal içerikli parfümlere yönelmeleri iyi olacaktır. Sporla ilgilenenler ise tazeleyici tabir edilen hafif kokuları kullanmalılar. Ayrıca parfüm kullanımında kokunun kolayca uçup gideceği kol dışını kullanmak yerine kolun iç kısmını kullanmak da önemlidir.

Akşam gezmelerinde ise gün içerisinde yorulan burundaki koku algılayıcılarından dolayı daha yoğun parfümlerin kullanımı doğru olacaktır. Zira sabah ağır kaçacak olan bu tip kokular akşam normal olarak hissedilecektir.


Etiketler: Parfüm Seçmenin Püf Noktaları, parfüm, gratis, koku, yardley, unify, puccini, fraternikus,İLGİLİ ÜRÜNLER
Yardley, April Violets EDT
Yardley, April Violets EDT
Bee Beauty Angel EDT
Bee Beauty Angel EDT
Yardley, English Rose EDT
Yardley, English Rose EDT
Fraternikus, Verbena & Citrus Kolonya
Fraternikus, Verbena & Citrus Kolonya


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE