18
Mart

Pantone 2016` nın Renklerini Seçti!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Pantone 2016` nın Renklerini Seçti!

Uluslararası renk otoritesi Pantone, 2016 yılının rengini, daha doğrusu renklerini seçti. İlk kez iki rengi bu unvanla onurlandıran global renk otoritesi, Rose Quartz ve Serenity' nin günümüz estetik anlayışı ve görsel kültüründe önemli bir yer kapladığını düşünüyor. Moda, güzellik ve tasarım dünyasını yakından ilgilendiren bu açıklama, aslında sadece estetik bir tercihten ibaret değil.

Pantone' nin bu ikili renk seçimi, akışkan cinsiyet kimlikleri ve cinsiyet eşitliği üzerine bir mesaj da veriyor. "Dünyanın birçok yerinde cinsiyet kimliklerinin sınırları bulanıklaşıyor" diyen prestijli renk enstitüsü, yaptığı açıklamayı şöyle sürdürüyor: "Renklere bu yaklaşımın cinsiyet eşitliği ve akışkanlığıyla aynı döneme denk gelmesi bir tesadüf olamaz. Tüketiciler artık çok daha rahat bir şekilde renkleri bir ifade biçimi olarak kullanmaya başladı, bu esnada yargılanmak veya bir kalıba sokulmak onları korkutmuyor."

Podyumlarda ilk sinyalleri alınan soft tonlardaki pembe ve mavi hakimiyeti, bu yıl duvar renginden dekoratif obje ve aksesuarlara kadar evlerin her köşesinde kendini hissettireceğe benziyor. Pembe Kuvars taşından ilham alan pembenin pastel tonu Rose Quartz ve sakinlik, dinginlik anlamlarını içeren isminin hakkını veren Serenity, gökyüzünün uçuşan hafifliğini yansıtıyor. Mavinin dinginleştiren pastel tonu Serenity ile huzur ve mutluluk veren Rose Quartz, yakaladıkları muhteşem uyum ve yumuşak renk geçişleri ile hemen her yerde çok rahat kombinlenebilecek renkler olarak dikkat çekiyor. 2016’da sakin ve huzurlu bir atmosfer yaratmak isteyen herkes için ideal seçimler oluşturmaya olanak sağlayacak.

Rose Quartz (Soluk Pembe) ve Serenity (Bebek Mavisi)' nin sıcak ve sakinleştirici tavrı, bakalım bu yıl karşımıza nasıl çıkacak?


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Pantone, 2016 renkleri, Rose Quartz, Soluk Pembe, Serenity, Bebek Mavisi,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE