25
Ocak

Oje Seçimini Nasıl Yapmalıyız?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Oje Seçimini Nasıl Yapmalıyız?

Sezon trendleri rengârenk ojelerle karşınızda ancak oje sürerken tırnak yapınızı dikkate alarak doğru ojeyi seçmek trendleri takip etmekten çok daha önemli. Bakımlı kadınların olmazsa olmazı ojeleri, ten renginize, tırnak yapınıza ve giyeceğiniz kıyafete uygun olarak seçmeniz gerekir. Size en uygun renkleri seçmek ve püf noktalarını öğrenmek için önerilerimize göz atın.

  • Açık tenliyseniz tercihinizi koyu renk ojelerden yana kullanabilirsiniz. Açık tenliler, kırmızı, bordo, siyah, koyu yeşil, koyu pembe, mürdüm, mor gibi renkleri tercih edebilirler. Açık renk oje seçimlerinde, oje ellerinin rengiyle bütünleşeceğinden çok fazla belli olmayacaktır. Sürmek istediğiniz ojeyi giyilen kıyafete göre değerlendirmelisiniz. 
  • Esmer tenliler ise daha açık renk ojeleri tercih edebilirler. Özellikle french manikür ve nude tonlar  tırnak-ten uyumunu en doğru şekilde yansıtacaktır. Koyu renkler, ten renginin daha da koyu ve kapalı gözükmesine sebep olabilir. Fakat giydiğiniz kıyafet ve ortama göre, koyu renkler de tercih edilebilir.
  • Koyu renk ojeler, klasik kıyafetlerle daha şık ve iddialı durur. Bu nedenle davet ve özel günlerde koyu tonlardaki ojeleri tercih etmenizi öneriyoruz.
  • Kırmızı, bordo ve siyah gibi renkleri kullanacaksanız tırnak kesiminiz kare ve kısa olmalı aksi halde basit bir görünüm ortaya çıkabilir.
  • Kırmızı ve tonlarının kullanımı mevsime göre değişiklik gösterir. Bordo ve koyu kırmızı kış aylarında daha çok kullanılırken, açık kırmızı ve nar çiçeği yaz aylarında daha çok tercih edilmelidir.
  •  Tırnaklarınızda french modelini uygulayacaksanız tırnağınızın uzunluğu ne olursa olsun koyu beyaz çizgiyi ince çekin. Çizgi kalın olursa tırnaklarınız doğallıktan uzaklaşır. 
  • Seçilen oje rengi kıyafet rengi ile bütünlük sağlamalı, zıt düşmemelidir. Örneğin, kırmızı bir kıyafete koyu pembe tonlarında oje zıt duracaktır. Bu nedenle ojenizi kıyafete göre yaptığınızdan emin olun.
  • Uzun tırnak yapısına sahipseniz, koyu ve canlı renkler ellerinize daha çok yakışacaktır. Kısa tırnak yapısına sahipseniz daha açık tonları tercih edebilirsiniz. 
  • Gündüz ve güzel havalarda da açık ve canlı renkler enerjinizi daha da arttıracaktır. Kapalı havalarda ve akşamları koyu tonları tercih edebilirsiniz.
  • Tırnaklarınızın zarar görmemesi için, satın aldığınız ojenin kalitesi de önemlidir. Markası belli olmayan ojeleri satın almamaya çalışın. Aseton kullanımına da dikkat etmekte fayda var. Kalitesiz asetonlar tırnakları incelterek zarar görmesine sebep olabilirler. 

Etiketler: Gratis, Güzellik, oje, nail art, bakım, tırnak bakımı, manikür, pedikür, french manikür , renk,İLGİLİ ÜRÜNLER
Wet`n Wild, Megalast Salon Oje
Wet`n Wild, Megalast Salon Oje
Benri, Besleyici Pompalı Aseton
Benri, Besleyici Pompalı Aseton
Crabtree&Evelyn, Copper
Crabtree&Evelyn, Copper
Eklips, Oje Düzeltici Kalem
Eklips, Oje Düzeltici Kalem


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE