21
Haziran

Non-Touring ile Yaza Merhaba!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Non-Touring ile Yaza Merhaba!

Kontür makyajını dünya genelinde tüm vücuda yayılan bir çılgınlığa çeviren Kardashian'ın yeni yöntemi Non - Touring. Bu kararında Kanye West'in de etkili olduğu söyleyen Kim, artık nontouring tekniğini tercih edeceğini açıkladı. Yani hayatına Kanye'nin girişiyle giyimi sadeleşen Kim'in makyajı konusunda da bir devrin sonuna geldik gibi.

Peki nedir Non-Touring?

Makyajın çok daha doğal ve 'soft' görünmesini isteyenlerin tercih ettiği Non-touring tekniği aslında kontur ve 'strobing'in bir karışımı denilebilir. Şöyle ki, bu teknikte konturun aksine çok az ürün kullanılarak yüze çok hafif bir şekillendirme yapılıyor. Yani yaz mevsimi için çok daha uygun! Aradaki farkı anlamak içinse, Kendall Jenner ve Kim Kardashian'ın makyajlı yüzlerini yan yana koymanız yeterli.

Aslında non-touring tamemen canlı ve ışıldayan bir yüz oluşturmaya çalışıyor. Yani, bu yöntemde süper matte veya kuru bitişlere yer yok. Korse gibi düşünün, yüzünüze şekil veriyor ama kimse fark etmiyor. Jennifer Lopez, Gigi & Bella Hadid ve Zendaya da bu yönteme sadık isimler arasında. Üstelik onlarca malzeme yerine, uygulaması da çok daha kolay ve sade.

Uygulamasına baktığımızda da yine çok karışık bir liste çıkmıyor karşımıza. Makyaja başlamadan önce belki de içinde ışıltılar olan bir bazla yüzü hazırlamanız gerekiyor. Sonrasında hafif bir fondöten veya renkli nemlendiricilerle devam edebilirsiniz.

Makyajınızın temeli bittirdiğinizde, aydınlatıcıyı yüzünüzün yüksek yerlerine dağıtarak uygulamaya geliyor sıra. Buradaki püf nokta, güneşin yüzünüzde doğal olarak vuracağı noktaları aydınlatmaya dikkat etmek.

Son olarak da, elmacık kemiklerinizin tam altına bronzer uygulayıp, doğal görünene kadar yaymaya özen göstermelisiniz. Üzerine de hafif tonlardaki allığınızı uyguladığınızda mutlu sona gelmiş oluyoruz.

Bu makyaj trendi ile yaza taptaze bir cilt ile merhaba diyeceksiniz.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Non-Touring, Jennifer Lopez, Bella Hadid, Gigi Hadid, Zendaya,İLGİLİ ÜRÜNLER
SLEEK Barekissed Aydınlatıcı Cuba
SLEEK Barekissed Aydınlatıcı Cuba
THE BALM Time Balm Foundation Light
THE BALM Time Balm Foundation Light
THE BALM Time Balm Primer
THE BALM Time Balm Primer
WET`N WILD Color Icon Bronzer Allık
WET`N WILD Color Icon Bronzer Allık


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE