25
Ocak

Mükemmel Makyajın Sırrı: Fırçalar

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Mükemmel Makyajın Sırrı: Fırçalar

Makyaj fırçaları, kusursuz bir makyajın gizli anahtarlarıdır. Her ne kadar becerikli ve usta parmaklar doğal görünen bir makyaj uygulamasının başroldeki oyuncuları olsa da daha profesyonel ve kusursuz bir uygulama için makyaj fırçalarına ihtiyacımız var.

Makyaj çantamızın olmazsa olmazı, en temel fırçalar hangileri?

Pudra fırçası: İri puflar, kocaman fırçalar… Pudra fırçaları genelde toz pudra uygulamasında kullanıldığı için yatay açı gerektirmiyor. Uygulama yüzün bütünü kapsıyor ve fırça kıllarının yumuşak olması pudrayla temasında her bir kıl tanesinin pudra parçacıklarına tutunmasını ve kolay sürümünü sağlıyor.

Allık fırçası: Açısı olan fırçalar yanakları ortaya çıkarmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek için ideal. Açısız ve kabarık olanlar, ‘nokta atışı’ misali yanakların tam ortasına hafif bir renk dokunuşu yapmak için uygun olabilir. Bu fırçaları yüzünüze toz pudra uygulamak için de kullanabilirsiniz.

Kapatıcı fırçası:Göz altındaki morlukları gizlemek, yüzünüze taze bir ifade katmak için göz altı kapatıcıları kullanıyoruz. Kapatıcı fırçasının kılları bu yüzden uzun ve dar olmalıdır. Böylece koyu göz halkalarını bile rahatlıkla kapatabilirsiniz. 

Far fırçası: İki uçlu far fırçalarını öneriyoruz çünkü kullanımı kolaydır ve güzel sonuç verirler. Göz farı için kullanacağınız fırçanın kılları yumuşak ve kısa olmalıdır. Fırça, farın göz kapağı üzerinde dengeli ve kolay bir şekilde sürülmesini sağlar.

Eyeliner fırçası: Krem eyelinerlar mükemmel bir göz makyajı için çok uygun malzemelerdir. Yoğunluğu fazla ve sürümü kolay olurlar. Eyeliner fırçası sert, kısa ve yoğun kıllara sahip olmalıdır.

Kaş fırçası: Rimel şeklinde olanları renklidir. Açık renk kaşları belirginleştirmeye ve kaşların şeklini vurgulamaya yarar. Fırça ve tarak biçiminde olanları kaşları tarar ve düzgünleştirir.


Etiketler: eklips, kaş fırçası, Eyeliner fırçası, Far fırçası, Kapatıcı fırçası, Allık fırçası, makyaj çantası, makyaj, gratis, güzellik, bakım,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE