25
Ocak

Mükemmel Bacaklara Kavuşun

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Mükemmel Bacaklara Kavuşun

Bacaklarınızın balık derisine benzediğini, pul pul döküldüğünü mü fark ettiniz? Panik olmaya gerek yok! Bacaklarınızı kışa hazırlayacak birkaç öneri ile mükemmel ve pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz.

Batıklardan kurtulun
Bacakta oluşan ve kabarık görünümleri ile kadınları rahatsız eden batıkların oluşumunun en önemli nedeni yanlış uygulanan epilasyon yöntemleridir. Bacaklardaki istenmeyen tüyleri epilasyon makinesi ile almak batıklarla neden olur. Ancak kişinin kıl yapısı yatkınsa hangi yöntemi kullanırsa kullansın batık oluşabildiğini de belirtmek gerekir. Batıklardan kurtulmanın en etkili yöntemi lazer epilasyondur. Uygun lazer epilasyon aleti seçilerek her cilt tipine uygulanabilir.

Hafif düzeyde batığı olanlar için kozmetik ürünlerle cilt yüzeyindeki ölü hücreler temizlenmesi ile kılların çıkışı kolaylaştırılabilir ve böylece daha pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz. 

Spor ve Masaj
Düzenli ve bilinçli yapılan spor ve masaj, toplardamarları ve lenf dolaşımın hızlandırır böylece bacaktaki selülit ve varis oluşumları azalır. Bacak için en çok önericeğimiz ritmik yürüyüşler ve yüzmedir.

Ölü derilere savaş açın
Vücut peelingi ya da kese yardımıyla ölü derilerden kurtularak daha canlı ve yumuşak bacaklara sahip olun.

Nemlendirin
Kuru cilt kaşıntı ve kızarıklıklara neden olabilir. Nemlendirme ihtiyacı her ciltte değişmektedir. Çok kuru olan ciltler özellikle banyodan çıkarken henüz vücudu kurulamadan yağlı bir nemlendirici kullanırlarsa daha etkili olabilir. Kuruluk şikayeti olmayan kişiler cildin elastikiyetini artırmak için su bazlı bir nemlendirici tercih edebilirler. Bacaklarınızın gerçekten nemlendirmek için en yoğun nemlendiricilerden yardım alın. Kuruluktan tamamen kurtulmak istiyorsanız günde iki kez nemlendirici uygulayın.

Çatlaklarla başa çıkmak önemli
Ergenlik döneminde hızlı büyümeye bağlı olarak ve gebelikte oluşan çatlaklar estetik açıdan sorun oluşturabilir. Beyaz ve vücutta oluşumu uzun sürelere dayanan çatlakları tedavi etmek oldukça zordur. Bu nedenle henüz oluşmadan çatlakları engellemek en doğru yoldur. Özellikle kalça, bacak iç yüzleri, bel bölgesi, dizlerin arkası, gebelerde ek olarak karın ve gögüslerde görülebilir. Bu bölgeler düzenli olarak nemlendirilirse elastik doku güçlenir ve gerilmelere karşı direnci artar.

Aydınlatıcı kremlerle mükemmelleştirin
Aydınlatıcı kremler ışığı yansıtarak bacaklarınızdaki ince damarlar gibi kusurların görünümünü azaltır. Daha şekilli bacaklar elde etmek için, bacaklarınızın ortasına vücut bronzerı uygulamayabilirsiniz.


Etiketler: Gratis, Güzellik, Bakım, vücut bronzerı, Nem, Masaj, Bacak,İLGİLİ ÜRÜNLER
Crabtree & Evelyn, Pear&Pink Magnolia Vücut Losyonu
Crabtree & Evelyn, Pear&Pink Magnolia Vücut Losyonu
Dirty Works, Hindistan Cevizi Özlü Body Butter
Dirty Works, Hindistan Cevizi Özlü Body Butter
Bee Beauty, Vanilya & Cheesecake Özlü Cilt Bakım Serisi
Bee Beauty, Vanilya & Cheesecake Özlü Cilt Bakım Serisi
Crabtree & Evelyn, Citron Vücut Losyonu
Crabtree & Evelyn, Citron Vücut Losyonu


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE