14
Haziran

Metalik Makyaj Uygulamasının Püf Noktaları!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Metalik Makyaj Uygulamasının Püf Noktaları!

Artık tarzlar değişiyor. Gece – gündüz ayrımı yapmadan her türlü ürünü kullanabiliyoruz. Özellikle bu sezon farlarda metalik renkler ve dokular dikkat çekiyor. Aslına bakarsanız bu yaz sadece sahil kenarları ya da şehir merkezleri değil, kıyafetleriniz ve makyajınız da ışıl ışıl olacak. Çünkü 2016 İlkbahar - Yaz makyaj trendlerinin içinde ışıltılı makyaj en çok uygulanacak trend olarak görünüyor.

Bu sezonun makyaj renkleri arasında yer alan metalik tonlar ile özellikle gözlerde kullanılan metalik renkler ile göz renginiz ne olursa olsun bir anda buğulu ve canlı bakışlar elde edebileceksiniz.

Adımları takip ederek, kendinize bu yeni trendi kolaylıkla ve kusursuzca uygulayabilirsiniz.

Makyaja başlamadan önce yüzünüzü iyice temizleyip arındırmayı unutmayın. Bu aşamada lsterseniz kaşlarınızıda güzelce şekillendirebilirsiniz.

Far uygulamasını isterseniz fırça yardımı ile yapabilirsiniz. Ancak dağılıp başka yerlere de bulaşma riski olduğundan dolayı isterseniz bu iş için parmaklarınızı da kullanabilirsiniz. Tercih sizin. Öncelikle farı gözlerinizin üzerine sürerek iyice yaymalısınız.

Eğer taşırma yaptıysanız da bunun için üzülmenize gerek yok. Çünkü; temiz bir fırça yardımı ile kaşlarınızın altından başlayarak, farın dağılan kısımlarını kolayca toparlayabilirsiniz.

Metalik renkler kullanacağınızda yapmanız gereken gözlerinizi belirginleştirmektir  Bu adım makyajınızı tamamlayan en önemli adımlardan ilkidir. Gözlerinizin içine, kirpiklerinizin dibine ve altına kalem çekerek gözlerinizi iyice belirginleştirmeniz çok önemlidir.

Bu aşamada da ince düz fırça yardımı ile farı alt kirpik diplerinize uygulamalısınız. Uygulamaya göz pınarlarınızdan paşlamanız da çok önemlidir. Çünkü göz pınarlarınız ne kadar parlak olursa bakışlarınız o kadar canlı ve etkili görünecektir.

Son adımda makyajınızı tamamlamak için alt ve üst kirpiklerinize de bol miktarda siyah maskara da uyguladığınızda dışarı çıkmayan hazırsınız demektir. 


Etiketler: Gratis, Kozmetik, metalik farlar, Metalik makyaj,İLGİLİ ÜRÜNLER
THE BALM Hot Mama Allık
THE BALM Hot Mama Allık
THE BALM Mary Lou Manizer
THE BALM Mary Lou Manizer
WET`N WILD Color Icon 3`lü Far Paleti
WET`N WILD Color Icon 3`lü Far Paleti
WET`N WILD Megarocks Glitter Oje
WET`N WILD Megarocks Glitter Oje


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE