25
Ocak

Mat Ruj Sürmenin İncelikleri

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Mat Ruj Sürmenin İncelikleri

Mat dokulu rujları uygulamak biraz zor olabiliyor. Siz de mat ruj çılgınlığına kapılanlardansanız, bu işin minik püf noktasını mutlaka öğrenmelisiniz. Mat rujlar, en ufak pürüzü bile belli ederler maalesef. Bu yüzden bu formülde rujlar kullanıyorsanız, cildiniz gibi dudaklarınıza da aynı özeni göstermelisiniz.

Peeling yapın
Ruj sürmeden önce dudaklarınıza mutlaka peeling yapın. Yüzünüz için olan ürünü kullanabilirsiniz. Ayrıca peeling için dudaklarınızı diş fırçası ile fırçalayabilirsiniz. Fırçalamak, çok etkili sonuç verir. Bu işlemlerden sonra dudak koruyucusunu nemlendirici olarak sürüp ardından rujunuzu uygulayın. 

Yoğun bakım yapın
Geceleri yatmadan önce cilt onarıcı bir krem ile dudaklarınızı nemlendirirseniz, ertesi sabah kusursuz dudaklarla uyanırsınız. 

Dudaklarınızı mutlaka nemlendirin
Mat rujlar ne yaparsanız yapın, dudakları kurutma eğilimindedir. O yüzden gün içinde ruju tazelemeden önce altına mutlaka nemlendiricinizi sürün. Ruju kat kat, nemlendirici olmadan uygulamayın. Yoksa siz farkında olmadan dudaklarınız korkutucu bir hal alabilir.

Dudak kaleminden yardım alın
Kullanacağınız mat rujun renginde bir dudak kalemi kullandığınızda, hem rujunuzu kolay sürebilecek hem de düzgün bir görünüm elde edebileceksiniz. Mat rujunuzu sürerken dudak fırçası kullanmanız sürüm kolaylığını arttıracaktır. Böylece dudaklarınızın pürüzsüz bir görünüm elde etmesini sağlayacaksınız. Mat rujunuzun dudaklarınızda uzun süre kalmasını istiyorsanız, bir kat sürdükten sonra dudağınızı peçeteye dokundurun ve ikinci katı sürmeye devam edin.

Dipnot: İnce dudaklarınız varsa mat ruj sürmeden dudaklarınızın tam ortasına aydınlatıcıyı değdirin, yaymayın. Üstüne rujunuzu sürün. Bu küçük aydınlatıcı numarası ile dudaklarınız daha dolgun görünecektir.


Etiketler: Gratis, Makyaj, Mat Ruj Sürmenin İncelikleri, Ruj, Güzellik, Peeling, Bakım,İLGİLİ ÜRÜNLER
Wet`n Wild, Megalast Ruj
Wet`n Wild, Megalast Ruj
Himalaya, Kakao Yağlı Yoğun Dudak Nemlendiricisi
Himalaya, Kakao Yağlı Yoğun Dudak Nemlendiricisi
Wet`n Wild, Color Icon Dudak Kalemi
Wet`n Wild, Color Icon Dudak Kalemi
Godh, Velvet Touch Ruj
Godh, Velvet Touch Ruj


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE