25
Ocak

Makyajla Uyumanın Cildinize Verdiği Zararlar

Posted by Gratis Admin | 3 Yorum
Makyajla Uyumanın Cildinize Verdiği Zararlar

Kabul edelim, hepimizin makyajla uyuyakaldığı geceler oluyor. Yorucu bir iş gününün ardından ya da uzun bir geceden sonra makyajımızı temizlemeden yatmanın, bir kereye mahsus olduğunu bu yüzden çok büyük bir sorun olmadığını düşünüyoruz, ama yanılıyoruz. Sadece bir kere makyajla uyumak bile cildimize ciddi zararlar verebiliyor. 

Cildin geceleri yaptığı en önemli iş kendini yenilemektir. Makyajla özellikle de fondötenle uyumak cildinizin yenilenmesini engeller. Elbette makyajla uyumanın bir alışkanlık haline gelmesi çok daha ciddi zararlara sebep olabilir ancak bunun bir kez yaşanması bile cildiniz için yeterince olumsuz bir durum.

Fondöten 
Kalın bir şekilde kullandığınız fondöten gün boyunca hava kirliliği, egzoz dumanı, bakteri gibi çevresel etkilere maruz kalır. Bunlar makyajın kendi kendine azalmasına neden olurken aynı anda bir araya gelerek mikro dolaşımı ve cildin kendini yenilemesini önler. Bu durum da cildinizin erken yaşta kırışmasına ve akne problemlerine neden olur. 

Makyaj bazı 
Primer yani makyaj bazı kullanımının da cildinize zarar verme ihtimali var ancak bu tamamen nasıl kullandığınıza bağlı. Eğer makyaj bazı gün boyunca yüzünüzde kalıyorsa, bu cildiniz için oldukça tehlikeli. Çünkü çevreden gelen bakteriler de makyaj bazıyla birlikte cildinizde gün boyu kalıyor demektir. Makyaj bazının cilde zarar vermesini istemiyorsanız cildiniz doğru bir şekilde temizleyip, nemlendirin. 

Ruj 
Rujla uyumak, aslında çoğumuzun bildiği gibi, dudaklarımızda kuruluğa ve çatlaklara neden oluyor. Bu yüzden uyumadan önce rujunuzu iyice temizleyip mümkünse bir dudak peeling'i kullanmalı ve mutlaka dudak nemlendiricisi sürmelisiniz. 

Maskara 
Maskara partikülleri kıl köklerini tıkayarak aynı cildiniz gibi kirpiklerinizin de tahriş olmasına neden olur. Eğer kirpikleriniz tahriş olursa, şişme ya da bakterilerin neden olduğu göz nezlesine yakalanmanız da olası. Eğer bunlar sizin için yeterince korkunç değilse, maskarayla uyumanın kirpiklerinizi kolayca kırılabilir bir hale getirdiğini de unutmayın. 

Elbette tüm bunların farkında olmanız, bazen tembellik edip makyajınızı silmeden kendinizi yatağa atmak istemenizin önünde bir engel değil. Böyle durumlarda yatağınızın başucunda makyaj temizleme mendilleri bulundurabilirsiniz. Böylece uyumadan önce mendilleri görerek makyajınızı çıkarmanız gerektiğini hatırlayarak kolayca makyajınızı temizleyebilirsiniz.


Etiketler: Gratis, Maskara, Ruj , Makyaj bazı , Fondöten , Makyaj,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Alara
11.08.2015
Ben maktaj yapmayı çok seviyorum ama kendime değil başkalarına yapıyorum. Çünkü çok zararlı.
Alara
11.08.2015
Ben maktaj yapmayı çok seviyorum ama kendime değil başkalarına yapıyorum. Çünkü çok zararlı.
sultan
02.08.2015
Dudak peelingi gratislerde var mi?

YORUM EKLE