30
Temmuz

Makyajın Sihirbazı Fırçalardır

Posted by Gratis Admin | 5 Yorum
Makyajın Sihirbazı Fırçalardır

Makyajda ustaları amatörlerden ayıran en önemli detay hiç şüphesiz fırçalar. Hangi ürünü hangi fırçayla nasıl uygulamalı? İşte sihirbaz fırçalar ve uygulama tüyoları.

Makyaj bir sanattır. Siz de sanatçı. Çünkü müthiş finale ulaşabilmek için seçtiğiniz her renk ve uyguladığınız her darbe bir ressamın çabasından farksızdır. Ressamdan tek farkınız tuvalinizin kendi yüzünüz olması. İşte bu yüzden çok daha dikkatli olmanız gerekiyor. Zira tıpkı sanatın diğer dallarında olduğu gibi kullandığınız ekipman, ortaya çıkaracağınız sanat eseri için çok ama çok önem taşıyor.

Söz konusu makyajsa olmazsa olmaz ekipmanların başında farklı amaçlara hizmet eden fırçalar geliyor. Şimdi sıra geldi kendinize şu soruyu sormaya: “Doğru fırçayı, doğru tekniklerle kullanıyor muyum?” Bu soruya verdiğiniz cevap, makyajınızın mükemmelliğini etkileyen en önemli faktör. Şimdi sıra geldi ikinci soruya: Makyaj masanızda kaç fırçanız var ve hangileri? Allık fırçasıyla fondöten uyguluyor, açılı fırçayla far sürüyorsanız makyajınızın istediğiniz gibi olmaması çok normal. Çünkü her işin ayrı bir fırçası var. Üstelik farklı tipleri...

Elbette gerekli - gereksiz tüm fırçalara sahip olmanız gerekmiyor. Makyaj stilinize uyan ve mutlaka olması gereken fırçaları, ister set ister tek tek alarak güzelliğinize en büyük yatırımı yapmanın şimdi tam sırası. Çünkü Gratis’te bulabileceğiniz sayısız ürün arasına yeni katılan Eklips Professional fırçalar, uygun fiyatlarına karşın mükemmel özellikleriyle elinizin altında olması gereken sihirbazlarınız. Bu fırçalarla makyajda hata yapma olasılığınız yok. Gelin içlerinden mutlaka olması gerekenleri yakından inceleyelim. Sayısız fırçalardan diğerlerini de kendi makyaj tarzınıza göre siz kendiniz seçin.

1 Far Fırçası

Ne işe yarıyor: Eğer far kullanmayı seviyorsanız işte ilk başta sahip olmanız gereken fırça tipi. Tüm göz kapağında ya da göz kapağının katlanma bölgesinde istediğiniz etkiyi yakalamanızı sağlıyor.

Nasıl kullanılıyor: Farınıza sürün, fazlasını üfleyerek ya da parmağınızla hafifçe sap kısmına vurarak silkeleyin. Göz kapağınızın tümüne ya da katlanma bölgesine iç bölgeden dışa doğru uygulayın. Dairesel hareketlerle farı yedirin.

Öneriyoruz: Eklips Professional far fırçasını Gosh Eyelight Trio, The Balm Smoke Balm ve wet n wild Color Icon ışıltılı farlarla kullanabilirsiniz.

2 Eyeliner fırçası

Ne işe yarıyor: Jel formülasyonlu eyeliner, ıslak far ya da canlı pigmentler için kullanmanız gereken fırça. Açılı oluşu, kirpik diplerinde boşluk bırakmadan uygulamaya olanak tanıyor. İnce ya da kalın çizgi çekmenizi kolaylaştırıyor. Aynı zamanda kaş farı uygulamanıza da yarıyor.

Nasıl kullanılıyor: Eyeliner uygulamanın farklı metodları var. Size en kolayı hangisiyse onu tercih edin. Göz kapağının ortasından başlayacağınız gibi, dış köşeden de uygulamaya başlayabilirsiniz. En tercih edilen kolay yöntem, göz kapağının iç kısmından başlayıp dışa doğru çekmektir. Kalınlığı isteğinize göre ayarlayın. Dilerseniz kuyruklu 60’lar formu verin.

Öneriyoruz: Eklips Professional eyeliner fırçasını eyeliner’ın yanı sıra Gosh EyeBrow kit, The Balm’ın en yeni ürünü Batter Up kalem farları uygulamak için de kullanabilirsiniz.

3 Noktalama fırçası

Ne işe yarıyor: Kıvamlı fondöten, krem allık ve likit ürünleri için fırça tipi. Bu fırçayla uygulayacağınız ürün, ciltle kolayca bütünleşerek makyajınızın yokmuş gibi görünmesini sağlıyor. Aynı zamanda pudra ve allık gibi ürünlerin kullanımında kusursuz bitişler sağlıyor.

Nasıl kullanılıyor: Farklıtiplerdeuygulamaya olanak tanıyor. Dilerseniz likit ürününüzü fırçanın üzerine sıkıp yüzünüze uygulayın, dilerseniz parmaklarınızla yüzünüze sürdükten sonra fırçayla cildinize yedirin. Yoğun ve sık tüyleri sayesinde her iki uygulamada da pürüzsüz sonuca ulaşabilirsiniz.

Öneriyoruz: Eklips Professional noktalama fırçasını Gosh mineral pudra, sıkıştırılmış bronzlaştırıcı ve The Balm Cidy-Lou Manizer ile kullanabilirsiniz.

4 Fondöten fırçası

Ne işe yarıyor: Adındandaanlaşılacağı üzere fondöten uygulamak için kullanmanız gereken fırça. Ancak fondötenin yanı sıra bronzlaştırıcı ve pudra uygulamalarında da kullanabilirsiniz. Bakteri barındırmayan sentetik kıllardan oluşuyor. Yuvarlak ve ince uçlu yapısıyla ulaşılması en zor bölgelere ürünü uygulama kolaylığı sağlıyor.

Nasıl kullanılıyor: Likit ve yoğun kıvamlı fondöteni fırçaya alacağınız gibi, parmaklarınızla yüzünüze de sürebilir, ardından fırçayla cildinize yedirebilirsiniz. Bronzlaştırıcı ve pudra uygulamalarında fırçayı ürüne sürün ve tüm yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın.

Öneriyoruz: Eklips Professional fondöten fırçasını The Balm’ın kapatıcı fondöteni ve Gohsh’un X-Ceptional likit fondöteniyle kullanabilirsiniz.

5 Açılı allık fırçası

Ne işe yarıyor: Sık kılları ve açılı yapısı sayesinde allık ve bronzer kullanımında başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Kabarık, yumuşak ve keskin olmayan açısıyla uygulamayı kolaylaştırıyor.


Nasıl kullanılıyor: Bronzer uygularken fırçayı ürüne sürün. Elmacık kemikleriniz, saç çizginiz boyunca tüm yüzünüz ve boynunuza uygulayın. Eğer atkuyruğu ya da topuz yapacaksanız, doğal bir görünüm için kulaklarınıza da sürmeyi
unutmayın. Toz allık kullanırken sadece elmacık kemikleri üzerine uygulama yapın.

Öneriyoruz: Eklips Professional açılı allık fırçasıyla The Balm Cabanaboy ve The Balm Downboy allıkları öneriyoruz.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Makyaj fırçası, makyaj fırçaları, allık fırçası, Fondöten fırçası, Eyeliner fırçası, Far Fırçası,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

30.10.2016
0 (549) 450 19 99
30.10.2016
0 (549) 450 19 99
27.09.2016
0 (549) 450 19 99 Elif
07.08.2016
Fırçalar makyajın sihirbazıdır şeklinde başlığı yeniden düzenlerseniz. Akılda daha kalıcı ve fircalara daha dikkat çekici bir algı yaratmış olursunuz kanımca. Mutlu günler.
07.08.2016

YORUM EKLE