25
Ocak

Makyaj Fırçalarının Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Makyaj Fırçalarının Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Her gün kullandığınız makyaj fırçalarınıza gereken özeni gösteriyor musunuz? Makyaj fırçaları üzerinde kalan fondöten, far ya da pudra kalıntıları bir süre sonra mikropları barındırmaya başlar. Eğer gerekli temizliği yapmazsanız bu mikropları yüzünüze yayarak sivilcelere neden olabilirsiniz. Fırçalarınızı temiz tutmak için yapmanız gerekenleri sizin için derledik. 

Her gün kullandığınız makyaj fırçalarını biraz ılık su ve şampuanla temizlemelisiniz.

Nasıl çok daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilmek için makyajımızı her gün temizlememiz gerekiyorsa, en az haftada bir kez makyajımızı uygularken kullandığımız malzemeleri de temizlememiz gerekiyor.

Ilık su hazırlayın: Ellerinizin içinde rahat hareket edebileceği boyutta bir kabın içini ılık suyla doldurun. Daha sonra kabın içine kremli şampuanınızdan birkaç damla dökün.

Arındırın: Fırçaları kaseye koyun ve döndürerek içindeki tüm rengin akmasını bekleyin. Tamamen renklerini verene kadar hafif hafif sıkın. Suyu döküp, yeniden temiz su doldurun ve işlemi suda hiç renk kalmayana kadar tekrarlayın.

Durulayın: Malzemelerinizi kabın içinden çıkartın ve ılık suda iyice durulayın. Aksi takdirde fırçalarınız ve süngerleriniz şampuan kalıntılarıyla kurur ve bu da cildinize zarar verebilir.

Kurulayın: Kuru bir havluyla, yumuşak hareketler fırçalarınızın ve süngerlerinizin nemini alın. Daha sonra malzemelerinizi kurumaya bırakın. Bir sonraki kullanımınızda iyi bir sonuç almak istiyorsanız, malzemelerinizin tamamen kuruduğundan emin olun. 

Fırçalarınızı kurumaya bıraktığınızda mümkünse, fırça kısmı aşağı gelecek şekilde bir yere asın. Böylece fırçanızın şekli bozulmayacaktır.

Süngerlerin temizliği: Makyaj süngerlerinizi her kullanımdan sonra yıkayabilirsiniz. Ancak bir sonraki sefere kurumama ihtimaline karşı mutlaka yedek bir sünger bulundurun.

Dipnot: Yıkamak kadar iyi sonuç vermese de, eğer aceleniz varsa fırçalarınızı makyaj temizleme mendilleriyle silmeyi de deneyebilirsiniz.


Etiketler: Gratis, Güzellik, Makyaj, Makyaj Fırçası, The Balm, Benri, Dirty Works,İLGİLİ ÜRÜNLER
Dirty Works, Makyaj Fırçası Seti
Dirty Works, Makyaj Fırçası Seti
The Balm, Far Fırçaları
The Balm, Far Fırçaları
Eklips, Natural 5P Fırça Seti
Eklips, Natural 5P Fırça Seti
Benri, Makyaj Temizleme Mendili K/H Ciltler
Benri, Makyaj Temizleme Mendili K/H Ciltler


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE