16
Şubat

Makyaj Fırçalarını Temizlemenin Pratik Yolu

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Makyaj Fırçalarını Temizlemenin Pratik Yolu

Cildi makyajdan ve dış etkenlerden korumak, sağlığını da korumak için çok önemli. Bunu yapmak için doğru ürünleri kullanmak, cildimizi sık sık temizlemek ve nefes almasını sağlamak işin püf noktası. Ancak düzenli makyaj yapan kişilerin mutlaka dikkat etmesi gereken bir detay daha var. O da makyaj yaparken kullandığımız malzemelerin temizliği. En sık kullandığımız makyaj fırçaları bu listenin başında geliyor. Peki sık sık kullandığımız makyaj fırçalarını en pratik nasıl temizleriz?

Makyaj fırçanızı uzun süre temizlemediğinizde kılların arasında ve çevresinde üzerinde yağ, ölü deri ve makyaj malzemeleri kalıntıları birikir. Bu yüzden, fırça temizliğini en geç haftada en az bir kere yapmalısınız.

Bunun için bir kabın içine ılık su doldurup içine çok az şampuan damlatmalısınız. Temizlik yaparken sap kısmını ıslatmamaya özen göstermekte fayda var. Nem, fırçanızın ömrünü belirgin bir biçimde kısaltacaktır.

Makyaj fırçalarını hafif dokunuşlarla kılları aşağı bakar şekilde bu suda yıkayın. Fırçanın tamamen temizlendiğine emin olduğunuzda ılık suda iyice durulamayı da ihmal etmeyin.

İsterseniz bu iş için uygun makyaj fırçası temizleyicisi de kullanabilirsiniz. Bu tür temizleyicileri zamanınızın kısıtlı olduğu dönemlerde elinizin altında bulundurmak işinizi kolaylaştıracaktır. Fırça temizleyicileri tercihinize göre sprey ya da temizleme suyu formlarında bulabilirsiniz. Buna ek olarak, fırça temizleyiciler, makyaj fırçalarınızın daha kısa sürede kurumasını da sağlayacaktır.


Etiketler: Gratis, Makyaj, Fırça, Temizlik,İLGİLİ ÜRÜNLER
BEE BEAUTY Fırça ve Sünger Temizleme Şampuanı
BEE BEAUTY Fırça ve Sünger Temizleme Şampuanı
EKLİPS Eklips Fırça
EKLİPS Eklips Fırça
EKLİPS Mermaid Allık Fırçası
EKLİPS Mermaid Allık Fırçası
WET N WILD Makyaj Fırçaları
WET N WILD Makyaj Fırçaları


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE