28
Mayıs

Lekelenmenin En Önemli Sebebi Güneş!

Posted by Gratis Admin | 1 Yorum
Lekelenmenin En Önemli Sebebi Güneş!

Güneş, lekelenmenin en önemli nedenleri arasındadır. Leke tedavisi uzun süreli bir tedavidir. Öncelikle etkili ve güvenilir bir güneş koruyucu ürün kullanmak tedavinin en önemli aşamasıdır. Güneş koruyucu ürünler hem lekenin koyulaşmasını engeller hem de yeni leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Açık tenli kisilerin, vücudunda ben olan kisilerin ve genetik yatkınlıgı olan bireylerin 11.00-15.00 arasında günesin altında kalmaması gerekiyor. Bu saatlerin dısında günese çıkmadan yaklasık yarım saat önce yüksek korumalı günes kremi kullanmaları, vücutlarını örtecek sekilde özellikle beyaz kıyafetler giymeleri, gölge yerleri tercih etmeleri ve yine koruyucu olarak sapka kullanmaları da büyük önem tasıyor.

ÇOCUĞUNUZU BİLİNÇLENDİRİN

Cilt kanserine karsı korunma daha çocukluktan baslar. Çocugunu bebeklik döneminde mutlaka günesten korumalı, daha sonrada günesin zararlarına karsı bilinçlendirmelisiniz. Çocugun saglıgı için öncelikli olarak günes koruyucunun önemi vurgulanmalıdır. En az 30 faktörlü günes koruyucular, dısarı çıkılmadan 20 dakika önce sürülmeli ve her 2 saatte bir tekrarlanmalıdır. Günes koruyucu kullanırken kulaklar, ayak sırtı ve enseye sürmeye dikkat edilmelidir. Görünmeyen yerlere sürmeye gerek olmadığı düşüncesiyle hareket edilmelidir.

İDEAL BİR KORUYUCU NASIL OLMALI?

• Günesten koruyan ürünlerin, yüksek miktarda günes ısınlarını süzen UV-A ve UV-B filtreleri içermesi gerekiyor.

• Deriye yüksek oranda emilimi olmalı

• Nemlendirmeli

• Suya, denize, terlemeye, buharlasmaya, sürtünmeye dayanıklı olmalı

• Etki süresi uzun, kullanımı kolay olmalıdır.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Güneş Kremi, Benri, Cabana Sun, Benri Sun,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

31.05.2016
Jhp

YORUM EKLE