06
Temmuz

Kusurları Pudra ile Yok Edin

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Kusurları Pudra ile Yok Edin

Öncelikle pudranın ne işe yaradığını anlatarak başlayalım konuya. Pudra cildinizi pürüzsüz göstermek, kırışıklarınızı ve ciltte olabilecek kusurları gizlemek için kullanılan toz bir üründür. Aynı zamanda teni mat göstermek ve makyajı yüze sabitlemek için de kullanılır. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa, cildinizin parlamasını pudra ile kolayca engelleyebilirsiniz.

Pudra konusunda ilk dikkat etmeniz gereken konu, ten renginize uygun pudra rengini bulmak olmalı. Fondöten kullanmadan sadece pudra kullanacaksanız, önce cildinize nemlendirici kullanmayı da unutmayın. Ancak fondöten üzerine kullanacaksanız, pudranın son derece hafif sürülmesine dikkat edilmeli. 

Pudra kullanımında önemli olan bir diğer etken ise kullandığınız fırçadır. Uzun kıllı ve geniş yapılı fırçalar tercih etmeniz doğru olacaktır. Uzun kılları sayesinde pudrayı iyi tutarak uygulama kolaylığı sağlarsınız. Porselen görünümlü bir makyaj istiyorsanız, pudra fırçaları en dikkat etmeniz gereken etkenlerdendir. Makyajın önemli parçalarından biri olan pudra kullanımını iyi bilmek makyajın temel taşlarından biri. 


Etiketler: Gratis, Pudra, Makyaj, Yağlı,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE