25
Ocak

Kozmetik sözlüğü: BB ve CC Kremler Arasındaki Fark Nedir?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Kozmetik sözlüğü: BB ve CC Kremler Arasındaki Fark Nedir?

Bize daha sorunsuz bir cilt vaadeden BB ve CC kremler arasındaki fark nedir ve tam olarak ne işe yarar? Bu kafa karışıklığını gidermek ve kusursuz tene ulaşmak için araştırdık.

Çok amaçlı bu kremler cildi nemlendiriyor, renk eşitsizliklerini gideriyor ve aydınlatıyor. Aradaki fark ise CC kremlerin daha fazla renk eşitliği sağlaması ve hafif yapısı. Temelde aynı amaca hizmet eden bu iki kremi cilt tipine göre seçmekte yarar var. Bunun yanında kapatıcı özelliği de olan bu ürünler fondötenler kadar yoğun doku ve kapatıcılık sağlamıyor. 

CC (Color Correcting) kremlerin açılımı ise; renk eşitliği / renk düzgünleştirici demek. BB kremlerin daha da geliştirilmiş hali olan CC kremler hafif yapısı ile dikkat çekiyor. En güzel tarafıda hem lekelere veda ediyorsunuz hem de cildiniz ağırlaşmıyor.

BB kremler ve CC kremler arasında ne fark var?

CC kremlerin BB kremlerden farkı, daha ince yapıda olması ve biraz daha fazla renk eşitliği sağlaması. Eğer cildiniz yağlı ya da karma ise o zaman BB krem yerine CC krem tercih etmelisiniz. CC kremler aynı zamanda BB kremler gibi güneş koruması da sağlıyor. Nemlendiriyor ve aynı zamanda da lekeleri kapatıyor. BB kremle kıyaslandığında daha besleyici olan CC kremler içeriğindeki yüksek güneş koruyucusu sayesinde UVA ve UVB ışınlarından koruyor.

Genç ve taze bir görünüm kazandıran BB ve CC kremleri makyaj bazı olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Etiketler: bb krem, cc krem, kozmetik, güzellik, gosh, wet'n wild, the balm, cilt, makyaj, gratis,İLGİLİ ÜRÜNLER
Gosh, CC Krem
Gosh, CC Krem
Wet`n Wild, Coverall Likit Kapatıcı
Wet`n Wild, Coverall Likit Kapatıcı
The Balm, Balm Shelter Moisturizer
The Balm, Balm Shelter Moisturizer
Gosh, BB Kusursuzlaştırıcı Kit
Gosh, BB Kusursuzlaştırıcı Kit


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE