19
Aralık

Koruma Kalkanınız Kışın da Görev Başında!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Koruma Kalkanınız Kışın da Görev Başında!

Güneş kremlerinin yazın ortalarda gezip, kışın karanlık çekmecelerde yazı beklemesi oldukça ilginç bir durum. Temel işlevi sizi ve ailenizi güneşin zararlı ışınlarından korumak olan bu kremler için en iyi yer aslında el çantanızın içi ya da makyaj aynanızın önü olmalı.

Cildimiz, en büyük organımızdır. Bizi dış etmenlerden koruyup kollarken, vücut ısımızı da dengede tutmaya çalışır. Bunu yaparken havanın soğuk olması işini biraz zorlaştırsa da yine de bizi sıcak tutmayı başarır.

Soğuk hava ile mücadelede ederken cildinizi yalnız bırakmayın. Soğuktan kuruyan cilt, normalden daha hızlı kırışmaya ve yaşlanmaya başlar. Pullanarak dökülür ve kaşıntı oluşur. Bunun önüne geçebilmek için cildi nemli tutmak şarttır. Nemlendirici krem ya da nemlendirici özelliği olan güneş kremi kullanmak bu sebepten ötürü çok önemlidir. 

Sıradan bir nemlendirici ya da kırışık önleyici sıklığında kullanmanız gereken güneş kremleri sadece yazın değil, kışın da sizi korumak için görev başında.

Güneş kremlerinin kullanımında yaygın olarak görülen en büyük hata kremin güneşe çıktıktan sonra cilde uygulanıyor olması. Cildin kremi emme ve cildi, güneşin zararlı ışınlarından korumaya başlama süresi yaklaşık yarım saat. Bu sürede maruz kalına güneç zaten cilde verebileceği zararı vermiş oluyor. Olması gereken yazın da kışın da güneşe çıkmadan en az yarım saat önce kremin açıkta kalan tüm vücudunuza yayılması ve güneşe çıktığınızda cildinizin hazır hale gelmesidir.

Unutmamak gereken önemli bir detay daha bulunuyor. Yaklaşık 4 saat kadar etkini olan güneş kremleri, tüm gün koruma görevini yerine getiremeyecektir. Bu sebepten ötürü 3 ya da 4 saatte bir koruyucu kremin tekrarlanması da önem taşımaktadır.

Güneşten korurken aynı zamanda nemlendirmeyi de ihmal etmeyen güneş kremleri, cildinizin günlük nem ihtiyacını da karşılayacaktır.

Güneç kremlerini kullanırken, kremin tüm alana yayıldığından emin olmak için normal bir kremden daha fazla kullanmanız iyi olacaktır. Bu şekilde uyguladığınızda tam bir başarı yakalayacak ve yazın da kışın da güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak zorunda olsanız bile, hem siz hem de aileniz için güçlü bir koruma kalkanı kullanıyor olursunuz. 


Etiketler: Gratis, Güneş Kremi, Benri Sun, Güneş Yanması, Güneş Yağı, Kışın Güneş Yanması,İLGİLİ ÜRÜNLER
BENRİ SUN Güneş Koruyucu Dry Oil Sprey SPF 10 150 Ml
BENRİ SUN Güneş Koruyucu Dry Oil Sprey SPF 10 150 Ml
BENRİ SUN Güneş Koruyucu Losyon Çocuk SPF 50+ 150 Ml
BENRİ SUN Güneş Koruyucu Losyon Çocuk SPF 50+ 150 Ml
BENRİ SUN Güneş Koruyucu Losyon D-Panth. SPF 50+ 150 Ml Çok Yüksek Koruma
BENRİ SUN Güneş Koruyucu Losyon D-Panth. SPF 50+ 150 Ml Çok Yüksek Koruma
BENRİ SUN Güneş Koruyucu Sprey SPF 30 150 Ml
BENRİ SUN Güneş Koruyucu Sprey SPF 30 150 Ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE