05
Haziran

Kontür Makyajı ile Kendinizi Baştan Yaratın!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Kontür Makyajı ile Kendinizi Baştan Yaratın!

Makyaj yaparken belki de en çok ihtiyaç duyulan şey kontürdür. Çünkü istediğinizde en güzel hatları göz önüne çıkarıp istediğinizde de en sevmediğiniz hatlarınızı yokmuş gibi gösterebilirsiniz. Aslında küçük çaplı bir sihir niteliği taşıyan kontür dilediğiniz zaman sizi başka bir kişi gibi bile gösterebilir.

Kontür makyajının son yıllarda bu kadar öne çıkmasının altında elbette mükemmel görünmek isteği ve kusursuzluğa ulaşma arzusu yatıyor. Çünkü kontür ile olmayan elmacık kemiklerimizi yaratabiliyor, burnumuzu daha ince gösterebilirsiniz.

Muntazam görünen kemik hatlarını çok kısa sürede ulaşmanız için ihtiyacınız olan şeyler ise sadece açık ve koyu olmak üzere 2 tane fondöten ve bir fırça.

Belirgin Köprücük Kemikleri İçin:

1) Boyun ve göğüs bölgenize aynı yüzünüze kullandığınız gibi bir makyaj bazı kullanabilirsiniz. Cildinizin nemlenmiş olması gerekiyor. Böylelikle uygulama daha uzun süre cildinizde kalacaktır.

2) Stik bir fondöten kullanın. En iyi uygulama için ten renginizden 1-2 ton açık ve 1-2 ton koyu bir fondöteni tercih edebilirsiniz. Fondötenin koyusunu kontür, açık rengini ise aydınlatmak için kullanabilirsiniz.

3) Fırçaya ürünü alın, koyu ve açık renkleri “V” şeklinde göğüslerinizin arasına uygulamaya başlayın. Basitçe, gölge gibi görünmesini istediğiniz yerlere koyu renk kullanabilirsiniz. Böylece koyu görünen yerler daha derinmiş gibi bir etki yaratacaktır. Aydınlatacağınız yerler ise daha belirgin olmasını istediğiniz bölgeler olacaktır.

4) Ürünleri sürdükten sonra renkleri dengeli şekilde harmanlayın, iç içe geçirin ve cildinizle bütünleşmelerini sağlayın. Ortaya çıkan etki karşısında şaşırmaya hazır olun!

Daha İnce ve Kalkık Bir Burun İçin:

1) Ten renginden iki ton koyu pudra, mat bronzer ya da kapatıcı ile burnunuzun iki yanından bir hat çekip, üstten doğal durması için kaş başlarıyla birleştirmelisiniz.

2) Ürünü sadece burun yanlarına doğru yaymalı, ürünün burun üstüne gelmemesine özellikle dikkat etmelisiniz. Burun kemiğinin üzeri boydan boya açık renk kalmalıdır. Bu yüzden açık renk bir aydınlatıcıyı burun kemiği üzerine hat şeklinde sürüp dağıtmanız gerekiyor.

3) Aydınlatıcı için ten renginizden iki ton açık pudra, aydınlatıcı ya da kapatıcı kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı ışık altında yapmaya özen gösterin aksi takdirde çok suni bir görüntü ortaya çıkabilir.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Kontür makyajı,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH Velvet Touch Primer - Anti-Wrinkle
GOSH Velvet Touch Primer - Anti-Wrinkle
GOSH Velvet Touch Primer - Cream
GOSH Velvet Touch Primer - Cream
THE BALM Fondöten Fırçaları
THE BALM Fondöten Fırçaları
THE BALM Time Balm Foundation Light Medium
THE BALM Time Balm Foundation Light Medium


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE