19
Temmuz

Kirpik nasıl takılır?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Kirpik nasıl takılır?

Vurgulu ve hacimli kirpikler her makyaj için önemlidir. Ancak ne yazık ki herkesin gür kirpikleri yok. Zaten bunun için üretilen takma kirpikler tam da bu noktada imdada koşar ve gece boyu etkili bakışlarla etrafa süzmenizi sağlar.

Makyajda bir adım öne çıkaran takma kirpikler kullanması kolay ürünlerdir. Peki takması kolay mıdır? Kişisel bakım marketlerinde kolaylıkla bulabileceğiniz takma kirpikleri gözlerinize nasıl takabileceğinizi adım adım göreceğiz.

İlk yapılması gereken makyajın baz aşamasını tamamlamak olmalıdır. Satın aldığınız kirpikleri gözlerinizi taktıktan sonra hemen hemen tüm dikkatleri üzerinize ve dolayısıyla gözlerinizi çekeceğiniz için, tam da bu noktada biraz hile yapmak gerekebilir. Amaç, vurgulu bir göz makyajı yapmak ise dumanlı göz makyajı, sade bir göz makyajı amaçlıyorsak da mutlaka göz kapağına renkli far sürmeniz çok önemlidir.

Takma kirpikler standart boyutlarda üretilir. Satın aldığınız kirpikleri kendi göz boyutunuza göre ayarlamalısınız. Bu işlemi göz pınarından yarım cm. ayırarak göz kapağınız ölçüsünde keserek kolayca yapabilirsiniz.

Yapıştırma işlemini iki şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz yapıştırıcıyı göz kapağına, isterseniz de satın aldığınız ve göz yapınıza göre kestiğiniz kirpiklere sürebilirsiniz. Daha sonra takma kirpiği cımbızla tutarak kirpik diplerine yapıştırabilirsiniz.

Yapıştırma işlemi sona erdiğinde sıra makyaja devam etmeye geliyor. Kirpik diplerine eyeliner veya far uygulanabilir. Özellikle koyu renkler seçerek takma kirpik çizginden kurtulabilirsiniz. Yeni kirpiklerinizin doğal durması için Ayrıca mascara da kullanılması gerekir.

Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi eve döndüğünüzde kirpiklerinizi çıkarmanız gerekecektir. Bunun için göz farı ve eyelinerı pamukla hafifçe sildikten sonra yağ bazlı göz makyajı temizleme suyunu pamuğa döküp, kirpiğinin üzerinde birkaç saniye tutuyoruz ve yumuşayan takma kirpiği cımbız yardımıyla kolayca çıkarıyoruz.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Takma Kirpik,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH Catchy Eyes Maskara - Black
GOSH Catchy Eyes Maskara - Black
GOSH Crazy Volume Maskara - Black
GOSH Crazy Volume Maskara - Black
GOSH Show Me Volume Maskara - Carbon Black
GOSH Show Me Volume Maskara - Carbon Black
GOSH Waterproof Volume Maskara - Black
GOSH Waterproof Volume Maskara - Black


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE