02
Şubat

Kapatıcı Seçimi ve Uygulaması

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Kapatıcı Seçimi ve Uygulaması

Makyaj konusun açılınca mutlaka kapatcının adı da geçer cümlelerde. Herkes kapatıcı kullanmak gerektiği, çok işe yaradığı ve her kadının makyaj çantasında mutlaka olması gerektiğini söyler. Önemli bir kozmetik ürünü olduğunu biliyoruz ama tam olarak ne olduğunu biliyor muyuz?

Kapatıcı Ne İşe Yarar?

Mesela memnun değilseniz dudak çizginizi yeniden şekillendirebilirsiniz. İsterseniz olduğundan daha kalın ya da ince dudaklarınız olabilir ya da burun deliklerinizin çevresindeki kızarıklıkları bir anda yok edebilirsiniz. Sihir gibi bir etkiye sahip olan bu ürün ile isterseniz göz kapaklarınıza uygulandığınız farın bile, normalden çok daha kalıcı olmasını bile sağlayabilirsiniz.

Kapatıcı Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kapatıcıyı kabarık bir lekenin, benin yahut iri bir sivilcenin üzerine uygulamamak gerekir. Aksi halde uygulama yapılan bölgeye daha fazla dikkat çekeriz. Bunun yerine biraz pudra kullanarak bölgedeki renk farkını alabiliriz.
Yağ bazlı kapatıcılar ince çizgileri parlatarak daha fazla belirginleştirirler. Onun için yağ bazlı kapatıcılardan uzak durmakta fayda var.

Kalem şeklinde olan kapatıcılar daha narin bir uygulamaya imkan sağlarlar. Bunları tercih etmekte her şekilde fayda vardır. Aksi halde kapatıcıyı bir temizleme çubuğunun ucuyla da küçük bölgelere uygulayabilirsiniz. Yüzümüzde herhangi bir yere ihtiyaçtan daha fazla kapatıcı sürmek de ilgiyi o bölgeye çekecektir. En uygun kullanım kapatıcıyı öncelikle noktalar halinde uygulama yapacağınız bölgeye değdirmek, ardından parmak uçlarımızla narince masaj yapar gibi kapatıcıyı uygulama yapılacak olan bölgeye iyice yedirmektir. .

Bunları biliyor olmak yeterli değil malesef. Renk renk kapatıcı var reyonlarda. Hangi rengi seçeceğinize de iyi karar vermek gerekir. Eğer kendinizi güvenmiyorsanız en kolay yol reyon görevlisinden destek almak olacaktır. Ancak ben bu iin ustasıyım diyorsanız kendinizi de seçebilirsiniz. Kapatıcı alırken cilt renginizden biraz daha koyu bir ton seçmeniz ideal olandır.

Kapatıcının rengi fondöten seçiminizden bir ton daha açık olmalıdır.

Kapatıcı rengini en iyi deneyebileceğiniz yer ise kol içinizdir.

Eğer kapatıcıyı gözaltı halkaları için kullanacaksanız içinde altın parıltıları olanları tercih edebilirsiniz. Böylece göz makyajınız daha ışıltılı olur.

Eğer kapatıcıyı sivilcelerinizi kapatmak için kullanacaksanız da içinde sarı tonları olanları tercih edebilirsiniz. İçinde pembe tonları olan kapatıcılar yalnızca sivilcelerinizi biraz daha belirginleştirmeye yarar çünkü.


Etiketler: Gratis, Kapatıcı, Kapatıcı Ne İşe Yarar, Kapatıcı kullanımı,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH Click`N Conceal Kapatıcı
GOSH Click`N Conceal Kapatıcı
WET`N WILD Coverall Kapatıcı Palet
WET`N WILD Coverall Kapatıcı Palet
WET`N WILD Coverall Likit Kapatıcı
WET`N WILD Coverall Likit Kapatıcı
WET`N WILD Coverall Stcik Kapatıcı
WET`N WILD Coverall Stcik Kapatıcı


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE