25
Ocak

Kalın Telli ve Kıvırcık Saçlarla Baş Etmenin Yolları

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Kalın Telli ve Kıvırcık Saçlarla Baş Etmenin Yolları

Kıvırcık ve kalın telli saçlar, baş etmesi en zor olan saç tipidir. Kalın telli ve üstüne üstlük bir de kıvırcık saçlarınız varsa, bu bukleleri korumak ve elektriklenmeyen yumuşak saçlara kavuşmak için gerçekten çok çaba sarf etmek gerekebilir. Doğru adımlarla kıvırcık saçların zor şekil alması ve kolay kabarmasını avantaja dönüştürebilirsiniz. 

Saçlarınızı doğru kurulayın: Saç kurutma makinesi kullanıyorsanız saçta kabarmayı önlemek için yukarıdan aşağıya doğru kurutun.Saçınızın önce köklerini sonra uçlarını kurutmalısınız. Bu şekilde saçlardaki kabarma ve elektriklenmeyi büyük ölçüde önlemiş olursunuz.

Saçlarınızı mutlaka soğuk su ile yıkayın: Soğuk su, saç derinizi kurutmadığı ve saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandırdığı için daha parlak, nemli ve elektriklenmeyen saçlara kavuşmasını sağlar. Soğuk kış aylarında saçlarınızı mutlaka sıcak suyla yıkama ihtiyacı duyarsanız da, son durulamayı mutlaka soğuk suyla yapmaya çalışın.

Saçınızı her gün şampuanlamayın: Saçlarınız çok yağlansa da saçlarınızı her gün şampuanlamaktan kaçının. Çünkü sık şampuan kullanımı hem saçınızı hem saç derinizi kurutarak zarar verir ve saçlarınızın sağlıklı uzamasını engeller. Aynı zamanda kuruyan saçlar daha fazla elektriklenir.

Saçlarınızı kuruyken taramayın: Kuruyken saç taramak daha zor olduğu için saçlarınızı daha çok yıpratacaktır. Bu nedenle mümkünse saçlarınızı banyodayken kremi halde tarayın ya da hiç taramayın ve saçlarınızı açmak için parmaklarınızı kullanın.

Doğru ürün seçmelisiniz: Kıvırcık saçlısınız ancak bu her kıvırcık saç ürünü size uygun anlamına gelmiyor, saçınızın yapısına göre ürün seçmelisiniz. Kalın telli bir kıvırcık daha çok serum tarzı likit şekillendiricileri tercih etmeliyken ince telli bir kıvırcık saça, köpük gibi yoğun ürünler kullanılmalı. Bizden söylemesi.

Saç kremini ihmal etmeyin: Saç kremini saç derinize değdirmemek şartıyla her gün kullanabilirsiniz. Güvendiğiniz, kaliteli bir saç kremi kullanarak banyodan sonra saç uçlarınızı kremleyip yaklaşık 10 dakika kadar saçınızda bekletin. Yumuşayan saçlarınız daha kolay taranacak ve daha az elektriklenecektir. Aynı zamanda saç kremi, saçınızı günlük hayatın olumsuz dış etkenlerine karşı saçlarınızı korur ve daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Saç ürünlerini saçlarınız ıslakken uygulayın: Daha belirgin bukleler için ve saçlarınızda nemi daha uzun süre tutmak için saç ürünlerini banyodayken ya da saçlarınız ıslakken uygulayın. Eğer saçlarınız kuruduktan sonra dahi ıslak görünmeye devam ederse, bu görüntüyü yok etmek için bir havlu yardımıyla saçlarınızı nazikçe ovalayın. Böylece saçlarınızda daha doğal bir hava yaratabilirsiniz.

Ayda bir kez saç detoksu yapın: Saçlarınız vücudunuzun en çok kirlenen ve en çok zararlı madde emen bölgesidir. Tüm sigara ve egzoz dumanları, öksürük veya hapşırık sonrası havaya yayılan zararlı bakteriler, hava kirliliği ve havada uçuşan tozlar saçlarınıza yapışır. Özellikle sigara içiyorsanız veya sigara içilen ortamlarda bulunuyorsanız ayda bir kez mutlaka saç detoksu ürünlerini kullanın.

Buklelerinizle savaşmayın: Kıvırcık saçlı insanlar düz saçlı, düz saçlı insanlar da kıvırcık saçlı olmak ister. Düz, ince telli, yumuşacık saçların hayalini kurup da saçlarınızı sık sık düzleştirmeye çalışmak sizi hayal ettiğiniz düz ve yumuşak saçlara değil, yanık ve yıpranmış saçlara kavuşturur. Bu nedenle düzleştirici saç ürünlerinden, yüksek ısı uygulayan saç düzleştiricilerden mümkün olduğunca uzak durun ve düz saçlı insanların sahip olmak istediği kıvırcık saçlarınıza doğru bakımı uygulayarak, buklelerinizin tadını çıkarın.


Etiketler: Gratis, Saç, Güzellik, Kıvırcık saçlar, Kalın telli saçlar, Rihanna, saç bakımı,İLGİLİ ÜRÜNLER
Giovanni, Vitapro Fusion Koruyucu Nemlendirici
Giovanni, Vitapro Fusion Koruyucu Nemlendirici
Himalaya, Proteinli Şampuan
Himalaya, Proteinli Şampuan
Lee Stafford, Hair Growth Saç Kremi
Lee Stafford, Hair Growth Saç Kremi
Hask, Monoi Saç Bakım Yağı
Hask, Monoi Saç Bakım Yağı


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE