25
Ocak

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
İş Görüşmesine Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı?

İş görüşmeleri en sakin insanı bile strese sokan bir durumdur. Mülakat sırasında görüştüğünüz yetkili, sizi tepeden tırnağa inceleceğinden, makyaj konusunda da özenli davranmanız gerekiyor. Ağır ve alakasız bir makyaj karşı tarafta hiç de hoş bir izlenim bırakmayacaktır.

Giyeceğiniz kıyafetinize ve saç şeklinize karar verdiniz; sıra geldi makyaja… Öncelikle sizin de bildiğiniz gibi makyajınızı sade tutun. Ancak hiç makyaj yokmuş gibide olmamasına özen gösterin.

 • Görüşmeye gitmeden önce hazırlanmak için kendinize zaman ayırın. Son dakika koşturmacası sizi daha fazla strese sokar. Duş, makyaj ve giyinme için mutlaka 1 saat ayırın. Rahat rahat hazırlandığınız zaman daha sakin ve kendinize güvenli olursunuz. Sabahın çok erken saatinde iseniz görüşme, akşamdan duşunuzu yapın ve giyeceklerinize önceden karar verin.
   
 • Hiçbir şey pırıl pırıl, berrak bir ciltten daha iyi bir etki bırakamaz. Az makyaj ve özgüvenli bir duruş karşısında herkes etkilenir. İlk olarak cildinizi tazeleyen ve teninizle tam bütünleşen bir fondöten uygulayın. Cildinizdeki tüm kusurları kapatın ve sabitleyici bir pudra uygulayın. Maske görüntüsü oluşmamasına dikkat edin.
   
 • Göz makyajı en önemli bölüm diyebiliriz. Bej tonlarında bir farı tüm göz kapağınıza sürün. Daha sonra kıyafetinize yakışacağını düşündüğünüz bir renk ile (bu renklerin çok koyu, çok simli, çok canlı olmamasına dikkat edin) gözlerinizin dış köşelerine gölge yapın. Ama bu gölge çok yoğun olmamalı. Gözlerinizin iç köşelerine sedefli beyaz bir farı çok hafif uygulamanız gülümseyen gözler imajı yaratacağından karşı tarafta iyi bir izlenim izlenim oluşturabilir. Canlı ve parlak bakan gözlerden kim etkilenmez ki! Çok tavsiye etmesekte eyeliner kullanacaksanız, çok ince bir hat halinde uygulayın. Kirpiklerinize suda akmayan maskaralardan kullanın.
   
 • Yanaklarda yine pırıltılar içermeyen, göz makyajınıza uyumlu bir allık kullanabilirsiniz. Kontür yerine bir bronzer kullanarak çok hafif dokunuşlarla cildinizi canlandırabilirsiniz. Aydınlatıcıyı da abartmamaya özen gösterin.
   
 • ​Mülakat süresince uzun süre konuşacağınız anlar olacaktır. Eğer kalıcı bir ruj sürerseniz hata yapmış olursunuz. Kalıcı rujlar zamanla kuruyan dudaklarda topaklanma yapar ve dudaklarınızın kenarlarına birikebilir. Bu sebeple nemlendirici içeren yumuşak bir ruj kullanmanızı öneriyoruz. Gerektiğinde tazeleyebilmeniz için kullandığınız ruju mutlaka çantanızda taşıyın.
   
 • Dudağınızda kırmızı, uçuk pembe, canlı turuncu gibi renkler kesinlikle kullanmayın. Bu renkler iddialı renklerdir. Dudak renginden çok fazla uzaklaşmayın. Ayrıca parlatıcı da kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.
   
 • ​Sakın kırmızı veya neon renkli oje sürdüğünüz tırnaklarla görüşmeye gitmeyin! Bu hiç hoş olmaz. Ayrıca tırnaklarınız da Rihanna’nınkiler gibi sivri ve uzun olmasa iyi olur. Manikürlü, temiz ve pastel tonlara boyanmış tırnaklar her zaman iyi izlenim bırakır.

Bütün bu ince ayrıntılar aslında iş görüşmelerinde oldukça büyük sorunlar olarak karşımıza çıkabiliyor.  Mümkün olduğunca sade ama kendi içinde şıklık taşıyan bir makyaj karşı tarafta çok hoş izlenim bırakmanızı sağlayacaktır.


Etiketler: Gratis, Makyaj, İş Görüşmesi, Trend, Moda, The Balm, Gosh, Wet'n Wild,İLGİLİ ÜRÜNLER
The Balm, Bahama Mama Allık
The Balm, Bahama Mama Allık
Wet`n Wild, XXL Lash Maskara Siyah
Wet`n Wild, XXL Lash Maskara Siyah
Gosh, BB Kusursuzlaştırıcı Kit - Light 01
Gosh, BB Kusursuzlaştırıcı Kit - Light 01
The Balm, Time Balm Primer
The Balm, Time Balm Primer


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE