25
Ocak

İlk Buluşmada Dikkat Etmeniz Gereken Güzellik Tavsiyeleri

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
İlk Buluşmada Dikkat Etmeniz Gereken Güzellik Tavsiyeleri

İlk randevular her zaman heyecan vericidir. Amacımız elimizi fazla belli etmeden güzel hamlelerle bu oyundan galip ayrılmak. Kartlarımız rahatlık, abartısız ve çabasız güzellik ve gerektiğinde bakımlı olmak. İşte ilk buluşmada dikkat etmeniz gereken 8 güzellik maddesi.

Rahatlayın
Güzel bir banyo yapın. Üzerinizdeki ilk randevu gerginliğini ve baskısını atmak için güzel bir banyodan daha iyi bir alternatif düşünemiyoruz. Varsa küvetinizi doldurun, içine güzel kokulu banyo toplarından atın hafif bir müzikle kafanızı boşaltın. Küvetiniz yoksa dert değil, güzel kokulu bir duş jeli aynı görevi görecektir. Yoga, pilates tarzı meraklarınız varsa spor da rahatlamanız için güzel bir aktivite unutmayın.

En az iki gün öncesinden bakım yapın
Yeni bir krem mi aldınız? Senelerdir kullandığınız göz makyajı temizleyicinizi mi değiştireceksiniz? Durun! Bu tarz radikal kararları biraz daha askıya alın. Bildiğiniz ve yıllardır kullandığınız güzellik ürünlerine en azından bir kez daha olsun güvenmeye devam edin. Değişiklik iyidir ama ilk randevu öncesi cildinize alerji yapacak ya da sivilce oluşumuna sebep olacak bir ürün kabusunuz olabilir. Bakım işlemlerini en az iki gün öncesinden yapın ki bunca önleme rağmen aksilik çıkarsa çözüm için çok geç kalmayın.

Beslenmenize dikkat edin
Aslında bu madde günün her saati için aklımızda tutmamız gerekenlerden…İlk randevu öncesi bir kaç gün yediklerinize biraz daha dikkat edip ağır fast food tarzı yiyeceklerden uzak durursanız kendinizi daha hafif ve özgüvenli hissedersiniz. Riske girmeye gerek yok. Ya bir gün önce yediğiniz ağır yemek o gün midenize dokunursa? Mükemmel randevunuzu acilde geçirmek zorunda kalabilirsiniz bizden uyarması!

Saçlarda romantizm rüzgarları estirin
Günlük hayatta saçını sürekli toplayan ya da salık dolaşmaktan hoşlanan bir tipseniz saçta biraz farklılığa gitmek kimseyi üzmez. Önceden denemek şartıyla örgülü modellerin hem çok revaçta olduğunu hem de çok şık durduğunu hatırlatalım. Giysileriniz baskın parçalarsa, bu durumu biraz kırıp size romantik ve sevimli bir hava da verecektir. İlk randevuda çok seksi görünmeye gerek yok. Bazı şeyler bir süre daha saklı kalmalı.

Fondöten seçimini şansa bırakmayın
Fondöten kadınların kutsal makyaj malzemesi gibidir. Zaten günlük hayatınızda kullandığınız ten renginize ve yapınıza uygun bir fondöteniniz varsa onu her zamanki gibi kullanabilirsiniz. Fondötenle arası olmayan, sadece özel günlerde tercih edenler ise biraz daha dikkat etmeli. Ten renginize uygun fondöteni bulmak cam ayakkabıyı bulmuş Sindirella’nın hikayesi kadar zordur. Boynunuz bembeyaz ışıldarken siz çifte kavrulmuş kızarmış tavuk gibi görünmek istemezsiniz. Makyaj konusunda fazla deneyimli değilseniz kapatıcı bazlı BB kremleri öneriyoruz.

Makyajınızı abartmayın
Randevuya çıktığınız insanın sizi tanımamasına yol açacak kadar yoğun bir makyaj yapmayın. Güzel görünmek hepimizin isteği ama her şeyde olduğu gibi bu konuda da abartmamakta fayda var. Hafif bir fondöten üzerine allık, eyeliner ve güzel bir ruj hem günü kurtarır hem de abartıdan uzak saçlarınıza uyum sağlar.

Bu ağır koku da nereden geliyor?
Böyle bir soruyla karşılaşmak istemiyorsanız parfüm konusunda çok dikkatli olun. Senelerdir kullandığınız artık imzanız olmuş bir koku varsa ondan vazgeçmeyin ama fazla baskın bir kokuysa az sıkmakta fayda var. Çiçekli hafif kokular böyle zamanlar için birebir. Şekerli ve baharatlı kokulardan ise mutlaka uzak durun. Bu tarz kokular herkesin seveceği tarzda kokular değildir, kaş yaparken göz çıkarmayın.

Kendiniz olun
Bütün bu maddelerin en önemlisi özgüven. Kendiniz olun, özgüveniniz yerinde olsun. Unutmayın karşınızdaki de sizi etkilemeye çalışacak. Fazla çaba gösterirseniz bu da hoş karşılanmayacaktır. En güzel gülümsemenizle kapıdan içeri girin.


Etiketler: Gratis, Güzellik, Makyaj, The Balm, Wet'n Wild, Gosh, Bakım, Kişisel Bakım, İlk Randevu,İLGİLİ ÜRÜNLER
THE BALM, Bahama Mama Allık
THE BALM, Bahama Mama Allık
DIRTY WORKS, Detox Maskesi Enerji Veren
DIRTY WORKS, Detox Maskesi Enerji Veren
GOSH, BB Kusursuzlaştırıcı Kit
GOSH, BB Kusursuzlaştırıcı Kit
WET`N WILD, Megaslicks Balm
WET`N WILD, Megaslicks Balm


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE