25
Ocak

Hassas ciltlerde renk kontrolü nasıl yapılır?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Hassas ciltlerde renk kontrolü nasıl yapılır?

Şayet hassas bir cildiniz varsa, bir de üzerine güneş lekeleri, kızarıklıklar ya da çil gibi sorunlarla uğraşıyorsanız makyaj yapmak normalden çok daha zor ve zahmetli olacaktır.

Önümüzdeki kış aylarında hassas ciltlerin çok daha ilgiye ihtiyacı olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Soğuk havalarda yer yer kuruyan cilt, kuruduğu için dökülen yüzünüzde farklı tonlar oluşacaktı. Bu tonları eşitlemek ve yüzünüzü tekrar tek renge sabitlemek için ancak doğru tonda bir fondöten ile kullanmalısınız. Fakat kullanacağınız fondötenin cildinizdeki gözenekleri kapatacağını ve sorunlu bölgelerdeki cilt solunumuna engel olacağı da aklınızdan çıkarmamalısınız.

Aslına bakarsanız hem cildinizin nefes alışına devam etmesini, hem de farklı tonlardan kurtulup tek renge sabitlenmesini istiyorsanız kullanmanız gereken krem sadece cc krem olmalıdır.

Türkçe açılımı “color correction” olan cc kremler kapatıcı özelliğinin dışında aslında renk kontrolü görevini üstlenir. Eğer, solgun görünen teninizi daha canlı ve ışıltılı göstermek, sivilce, yara izi gibi daha ciddi problemlerinizi kapatıp pürüzsüz bir cilt görünümü tercih ediyorsanız cc kremler tam size göre.

bb kremlere göre çok daha hafif olan cc kremler için daha çok su bazlı nemlendirici de diyebiliriz. Uygulamanın ardından cilt tarafından hemen emilmeye başlanan ve tüm güm cildinizde kalır. cc kremler düzenli kullanımda cilt kusurlarını ve renk eşitsizliklerini ustalıkla kapatır. Zamanla bu lekelerden kurtulmanızda önemli bir rol oynar.


Etiketler: cc krem, bb krem, fondöten, gratis, makyaj,İLGİLİ ÜRÜNLER
DIRTY WORKS Fondöten Fırçası
DIRTY WORKS Fondöten Fırçası
GOSH CC Krem
GOSH CC Krem
GOSH Pressed Pudra - Golden Honey 01
GOSH Pressed Pudra - Golden Honey 01
GOSH BB Krem
GOSH BB Krem


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE