09
Nisan

Günümüz Stil İkonları; Lady Gaga

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Günümüz Stil İkonları; Lady Gaga

Gerçek adı Stefani Joanne Angelina Germanotta olan Lady Gaga, 1986 yılında ABD’de doğdu. Vokal yeteneği beğenilip, ilk plak anlaşmasını imzalamadan önce, lise  tiyatro oyunları ve çeşitli rock grupları arasında dolaştı durdu.

2008 yılında Gaga’nın, artık ilk albümünü çıkarıp tüm dünyayı sallama zamanı gelmişti. "Haus of Gaga" adlı kendi yaratıcı ekibini bile kurmuştu. Love Game, Paparazzi ve Poker Face gibi hit parçaların başarılı oluşunda kostümlerinin de etkisi göz ardı edilemeyecek kadar büyüktü. Albüm, müzik eleştirmenlerinden genel anlamda olumlu notlar alıp, tüm zamanların en iyi 100 çıkış albümü arasında gösterildi.

Henüz ilk albümünün turnesindeyken, "The Fame Monster" isimli 8 parçadan oluşan daha küçük bir albüm çıkardı ve neredeyse tüm dünya da listelerin tepesine yerleşti. Bu noktada gerek sahne, gerekse katıldığı etkinlikler için seçtiği kıyafetleri ile her zaman haber olmayı sürdürdü.

Aralıklarla Born This Way, Artpop, Cheek to Cheek ve Joanne isimli albümlerle başarısını pekiştirip, film ve dizilerde de boy göstermeye başladı.

Dünya genelinde yaklaşık 27 milyon albüm ve 146 milyon single sattı. Dünya turnelerinin başarısı da yine oldukça etkileyici boyutlardaydı. Müzik ve oyunculuk kariyerinde almış olduğu bir çok ödülün yanında “Moda İkonu: Yaşam Boyu Başarı Ödülü” bile aldı. Kendisi 2010 yılından beri dünyadaki en güçlü kadınlar listesinde yer alıyor.

Birbirinden sıra dışı ve ses getiren kıyafetleri için Jack Irving, Erevos Aether gibi tasarımcılarla çalışan sanatçı, Zeynep Kartal'ın tasarladığı kıyafetleri de giydi.

Günümüz stil ikonları arasında yeri sarsılmaz durumda olan sanatçının bu zamana kadar giydiği en sıra dışı kostümlerini sizler için bir araya topladık. Hemen hepsi cesaret isteyen kıyafetlerinin çoğu çok ünlü tasarımcılara ait. 


Etiketler: Gratis, Moda İkonu, Lady Gaga,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH Extreme Liquid Jel Eye Liner 007
GOSH Extreme Liquid Jel Eye Liner 007
GOSH Lip Lacquer Dangerous Lips 08
GOSH Lip Lacquer Dangerous Lips 08
SLEEK I - Lust Palette Hidden Gems
SLEEK I - Lust Palette Hidden Gems
SLEEK Lip Vip Ruj Scandalous
SLEEK Lip Vip Ruj Scandalous


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE