25
Ocak

Gözlük Takan Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Gözlük Takan Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlük kullanan kadınlar, genelde göz makyajlarının belli olmayacağı düşüncesiyle makyaj yapmaktan kaçınırlar. Doğrusunu isterseniz gözlük takan kadınlar da etkileyici göz makyajları yapabilirler. Günlük hayatta gözlük kullanıyorsanız bu tüyolarla en doğru makyajı yapabilirsiniz.

  • Gözlük yüzünden gözleriniz küçük ya da büyük görünüyorsa makyajınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Gözleriniz küçük görünüyorsa makyajınızı gözü daha büyük gösteren, büyük görünüyorsa gözü küçük gösteren göz makyajı uygulamalısınız. 
  • Gözlük çerçevenizin kalınlığına dikkat edin. Gözlerinizi daha güzel göstermek için, gözlük çerçeveniz inceyse ince eyeliner, kalınsa kalın eyeliner çekmelisiniz. İnce çerçeveli hatta çerçevesiz gözlük kullanıyorsanız incecik çekilmiş, kısacık kuyruğu olan eyeliner zarifliğinizi ön plana çıkaracaktır.
  • Eyeliner uygulaması da çok önemli bir konu. Keskin hatlı çizgiler yerine hafifçe dağıtılmış eyeliner çizgisi gözlükle beraber sizi daha doğal ve gizemli gösterir.
  • Gözlük takıyorsunuz diye makyajınızın görünmeyeceğini düşünmeyin. Buğulu göz makyajından vazgeçmeyin. Gözlük camının arkasından görünen buğulu gözlerden daha çekici ne olabilir ki?
  • Gözlerinizin küçük göründüğünü düşünüyorsunuz ve buğulu göz makyajı yapacak vaktiniz yoksa tüm gözünüzün etrafına koyu renk kalem çektikten sonra alt göz çizginizin olduğu kısmı parmağınızla ya da kulak temizleme çubuğu ile dağıtın. Gözünüzün içine de nude ya da beyaz renkte kalem kullanın.
  • Tam tersi gözlerinizin çok büyük göründüğünü düşünüyorsunuz ve farlarla uğraşacak vaktiniz yoksa gözünüzün ya alt kısmına ya da üst kısmına incecik siyah kalem çekin. Gözünüzün içine de siyah kalem kullanırsanız gözleriniz daha küçük görünür.
  • Makyajınızda tek vazgeçilmeziniz rimelleriniz olmalı. Gözlük camlarından taşarcasına haykıran uzun ve gür kirpiklerin etkisi kadar güzel bir etki yoktur. Önce yukarıdan aşağıya doğru, sonra aşağıdan yukarıya doğru 2 kat olacak şekilde alt ve üst kirpiklerinize rimel sürün. Alerjik durumlardan dolayı rimel kullanamıyorsanız, kirpikleriniz uzunsa kirpik kıvırıcısıyla da aynı işi görebilirsiniz.
  • Tüm bakışlarınızı etkileyen aslında kaşlarınız. Yüz şeklinizle, gözlük çerçevenizin şekliyle uyumlu olarak kaşlarınızı şekillendirin. Saçlarınıza uygun bir renkle kaşlarınızı kaş farı ya da kaş kalemi yardımıyla doldurun. Kaşlarınız mutlaka görünmeli! Gözlük çerçeveniz kaşlarınızın üzerinde durmamalı.
  • En önemli adımlardan biri de dudak makyajınız! Fuşya, mor, kırmızı gibi canlı renklerden vazgeçmeyin. Çok iddialı olur diye düşünmeyin, çünkü gözlüklerinizin havası dudak makyajınızı dengeleyecektir.
  • Son olarak sıcak tonlarda allık kullanmayı ihmal etmeyin! Pembe, masum yanaklar sizi soluk görünmekten korur. Hatta elmacık kemiklerinizin üzerine hafifçe aydınlatıcı sürebilirsiniz.

Etiketler: Gratis, Gözlük, Makyaj, stil, Güzellik, Bakım, Gosh, The Balm, Wet'n Wild,İLGİLİ ÜRÜNLER
THE BALM, Nude Tude Naughty
THE BALM, Nude Tude Naughty
WET`N WILD, Silk Finish Ruj
WET`N WILD, Silk Finish Ruj
THE BALM, Down Boy
THE BALM, Down Boy
GOSH, Kaş Kiti
GOSH, Kaş Kiti


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE