07
Mart

Gözlerinizin Çevresindeki Morluklara Savaş Açın!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Gözlerinizin Çevresindeki Morluklara Savaş Açın!

Gözlerinin altı mor biriyle karşılaştığımızda, çoğumuz bu kişinin yorgun ya da uykusuz olabileceğini varsayarız. Normalde göz altı morluğu gibi bir sorunu olmayanlar bile, birkaç gün uykusuz kaldığında ya da uzun saatler bilgisayar başında oturduğunda bu durum hemen gözlere yansır. Çok sayıda kişi göz altı morluklarından şikayetçidir ve işin aslı bu morlukların yorgunluk dışında başka bir sürü nedeni olabilir. Kalıtsal olarak, göz yapısı nedeniyle ya da sadece yaş itibarıyla göz altında morluk oluşmaya başlayabilir. Neyse ki çaresi olmayan bir durum değildir ve çeşitli yöntemlerle bu koyu renkteki halkalar azaltılabilir ya da tamamen geçebilirsiniz.

Çukur göz olarak da tabir edilen, içe çökük göz yapısına sahip olanlarda, kemik yapısı nedeniyle göz altlarına gölge düşer. Bu durumda göz altları olduğundan daha koyu renkte görünür. Gözleriniz okumaktan ya da bilgisayar ekranına bakmaktan yorulduğunda da aynı belirtiler ortaya çıkacaktır. Güneş altında fazla kalmak, hiperpigmentasyon, alerji, sinüzit ve benzeri hastalıkları, kötü beslenme, vücudun su tutması, kalıtım, yaşlanma ve hamilelik gibi daha bir çok sebepten göz çevrenizde morluk ya da halkalar oluşabilir.

Konunun çözümü için bir hekim ile görüşmeniz dışında anlık yok etme işlemleri için, göz altı kapatıcıları etkili bir çözüm olabilir.

Göz çevresine her şeyden önce düzenli şekilde bakım yapmalısınız. Gece ve gündüz uygulayacağınız etkili bir göz çevresi kremi, sorunlarınızı gidermede büyük rol oynar. Göz altı morluğunuzun üzerine doğrudan kapatıcı uygularsanız, morluk kapanmadığı gibi griye de dönebilir. Bunun sebebi kapatıcının bej renginin ince ve açık kalmasıdır. Morluk gibi baskın renklerin üzerine düzeltici tonlar uygulanması gerekir.

Kapatıcıyı sürerken V şeklinde sürün. Buna “Hollywood V”deniyor. Hem göz çevreniz aydınlanmış oluyor hem de kapatıcı çok doğal duruyor. Göz pınarlarına daha açık renkte ve yoğun kapatıcı uygulayın. Bu şekilde göz çevrenin çok daha aydınlık ve lekesiz görünür.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Göz Altı Morlukları, Morluklarla savaş,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE