25
Ocak

Gözleri Büyük Göstermek İçin Makyaj Hileleri

Posted by Gratis Admin | 1 Yorum
Gözleri Büyük Göstermek İçin Makyaj Hileleri

Büyük, güzel, cazibeli gözler mi istiyorsunuz? Far, göz kalemi ve maskara kullanarak uygulayabileceğiniz makyaj teknikleriyle gözleriniz, daha iri, parlak ve anlamlı görünebilir. İşte daha etkileyici bakışlar için 6 makyaj önerisi.

Işıltılar
Gözleri büyük göstermenin en etkili yolllarından ilki, gözlerinizin iç kısımlarına hafif yansımalı parlak bir far uygulamaktır. Gümüş ışıltılı krem ya da toz farı gözlerin iç köşelerine hafif dokunuşlarla uygulayın. Göz kapaklarına ve alt kirpik dibine uygulanan farla bütünlük oluşturmaya dikkat edin. Göz makyajınızı iki kat maskara uygulayarak tamamlayın.

Maskaranın gücü
Göz kapağınıza altın ışıltısı veren krem far sürdükten sonra bronz renklerdeki göz kalemini üst ve alt kirpiklerinizin dibine uygulayın. Pamukla hafifçe göz kaleminizi silerek, farla bütünleşmesini sağlayın. Göz kaleminizin üstüne bronz far uygulayın ve göz kapağınızın tamamına altın tonlarında toz farı sürün. Siyah maskara uyguladıktan sonra gözleriniz ne renkse aynı renkte maskarayı sadece kirpik uçlarınıza sürün.

Renk geçişleri
Gözlerinizde kusursuz bir gölge etkisi yaratmak istiyorsanız, göz kenarlarınıza koyu tonları ve göz kapaklarınıza açık tonları uygulayın. Bu yöntemle göz kapaklarınızın geniş görünmesini sağlayarak, daha çekici ve büyük gözlere sahip olabilirsiniz. Kahverengi ya da gri tonlarındaki farları kullanmak yerine ışıltılı bronz tonlardaki farları tercih edebilirsiniz.

Pastel tonlara şans verin
Hafif pastel ve parlak tonlar gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Mesela leylak tonları tüm cilt renkleriyle uyumludur. Göz kapaklarınıza yüz pudrası sürün. Bu yöntem cildinizdeki yağın, farı çekmesini ve göz kapaklarınızdaki topaklaşmayı engellebilir. Göz kapağınıza ve kirpiklerinizin dibine lavanta tonlarındaki farı, yuvarlak hareketlerle fırça kullanarak uygulayın. Gözlerinizi daha büyük gösterebilmek için kirpiklerinizin daha dolgun ve kıvrık olması çok önemli. Bunun için kirpiklerinize hacim veren ve daha kıvrık gösteren maskaralar uygulayın. 

Bej far uygulayın
Renkli far kullanmadan gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız, renksiz zemin farı ya da kusurları gizlemek için kapatıcı kullanabilirsiniz. Üst kirpiklerinizin dibinin tamamını ve alt kirpiklerinizin dibinin yarısını siyah göz kalemiyle çerçeveleyin. Alt kısma gözlerinizin yarısına kadar kalem çekin, iç köşelere kadar kalemi uygulamayın. Alt kirpik dibinizin tamamına kalem sürmek, gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olur. Yumuşak bir görünüm için göz kaleminizi pamukla hafifçe silin, bunu yaparken maskaranıza zarar vermemeye dikkat edin.


Etiketler: Gratis, Güzellik, Makyaj, göz,İLGİLİ ÜRÜNLER
Wet`n Wild, Color Icon Tekli Far
Wet`n Wild, Color Icon Tekli Far
Gosh, Forever Göz Farı
Gosh, Forever Göz Farı
The Balm, Schwing Eyeliner
The Balm, Schwing Eyeliner
Wet`n Wild, Mega Liner Likit Eye Liner
Wet`n Wild, Mega Liner Likit Eye Liner


YORUMLAR

göz içine beyaz kalem çekmek ve aydınlatmak gözleri çok büyük gösteriyor:)

YORUM EKLE