31
Ocak

Gözenekleriniz Açık Mı?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Gözenekleriniz Açık Mı?

Sabah ya da gün içinde makyajınızı yapıp sokağa çıktıktan sonra tüm günü o şekilde geçirirsiniz. Ne kadar doğru ürünler kullanırsanız kullanın gün boyu kalan makyaj bir süre sonra hava şartlarından dolayı akacak ya da bozulmaya yüz tutacaktır. Yaptığınız makyajı korumak için gün içinde tazeleseniz bile durum değişmez. Gün sonunda eve döndüğünüzde makyajınız akıp gitmiş, silinmiş gibi görünebilir. Ancak kalıntıları cilt yüzeyinde kaldığından, gece yatmadan önce makyajınızı silmeniz ve cildinizi temizlemeniz gerçekten çok önemlidir.

Makyaj temizlemek gözeneklerin temizlenmesini ve cildinizin hava almasını sağlar. Makyajınızı temizlemeden yattığınızda ise, gözenekleriniz tıkanır. Bu da, sivilce ve siyah nokta oluşumuna davetiye çıkarır. Ayrıca makyajınızı temizlemeden yatmanın uzun vadedeki en önemli zararlarından biri, erken yaşlanma belirtileridir. Makyajını temizlemeyi alışkanlık haline getirmeyen kadınlarda, ince çizgiler ve kırışıklıklar daha erken yaşta görülür.

Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmamak için, gece ne kadar yorgun olursanız olun, ne kadar geç gelirseniz gelin, yatmadan önce cildinizi temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Kaldı ki makyaj yapmamış olsanız bile, gün boyu gözenekleriniz kir ile dolacağından, gece yatmadan önce cildinizi temizlemenizde yarar var.

Makyaj temizliği gece yarısı gözünüze zor ve meşakkatli bir iş gibi görünüyorsa, makyaj temizleme mendillerinden yararlanabilirsiniz. Bu mendiller, cildinizin makyajdan arınmasına ve gözeneklerin hava almasına yardımcı olacaktır. Makyaj temizliğinden sonra, cildinizi tonik ile sıkılaştırır ve ardından da nemlendirici uygularsanız, cilt problemleri ve yaşlanma belirtileri sizden uzak olacaktır.


Etiketler: Gratis, Gözenek, Makyaj Temizliği, Makyaj Mendili, Tonik, Nemlendirici,İLGİLİ ÜRÜNLER
BEE BEAUTY Vanilya & Cheesecake Özlü Vücut Kremi 200ml
BEE BEAUTY Vanilya & Cheesecake Özlü Vücut Kremi 200ml
BENRİ Kare Disk Pamuk 35`li
BENRİ Kare Disk Pamuk 35`li
BENRİ Loofah Sabun - Mor 70 gr
BENRİ Loofah Sabun - Mor 70 gr
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Tonik 200 ml
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Tonik 200 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE