25
Ocak

Gözenekleri Küçültmek İçin Ne Yapmalı?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Gözenekleri Küçültmek İçin Ne Yapmalı?

Her kadının hayali parlak, sıkı ve pürüzsüz bir cilttir. Mükemmel bir cildin en önemli düşmanlarından biriyse genişlemiş ve tıkanmış gözeneklerdir. Yağ üretiminin fazla olması ve cilt temizliğinin iyi yapılmaması nedeniyle genişleyen gözenekleri sıkılaştırmak elbette mümkün. Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için önerilerimizi okuyun.

Sıkça peeling yapın: Genişlemiş gözeneklerin en büyük sebebi cildin iyi temizlenmemesidir. Zamanla ciltte biriken kirler, gözenekleri genişletir ve kötü bir görünüme neden olur. Cildinizi sıkça derinlemesine temizlemek ve peeling yapmak gözeneklerin daha küçük görünmesini sağlar. Cilt tipinize uygun bir peeling ya da sıvı temizleyiciler ile cildin üst katmanlarını temizleyebilirsiniz.

Cildinizi temiz tutun: Gözenek problemini kökten çözmenin yolu ise cildi sürekli temiz tutmak. Eğer cilt sorunlarınız nedeniyle fondöten ve benzeri ürünleri her gün kullanıyorsanız, eve döner dönmez makyajınızı temizlemelisiniz. Herhangi bir ten makyajı uygulamamış olsanız bile dışarıdaki kirli hava ve gün içinde karşılaştığımız birçok şey cildimizin kirlenmesine neden olur. Bu sebeple her gün cildinizi temizlemek gözenek genişlemesi sorununu kökten çözmek için en önemli adımlardan biridir.

Buhar banyosu yapın: Gözeneklerin doğal bir şekilde açılması ve temizlenebilmesi için en etkili yöntemlerden biri de buhar banyosudur. Gözenekleri tıkayan kir ve yağlardan buhar banyosu ile kurtulabilirsiniz. Evde çaydanlığın içinde su kaynatarak kolaylıkla bir buhar banyosu hazırlayabilirsiniz. Pratik buhar banyosuna lavanta, biberiye ve kırmızı gül yaprağı ekleyerek, hoş kokulu bir bakım seansı uygulayabilirsiniz.

Spordan sonra yüzünüzü silin: Bolca terlemeye neden olan fitness, koşu ya da tempolu yürüyüş gibi aktivitelerden sonra cilt üzerinde biriken ter, gözenekler için olumsuz bir etki yaratır. Terin gözeneklerinizi tıkamaması için spordan sonra cildinizi mutlaka silin. Cildinizi hemen yıkama imkanı bulamıyorsanız yanınızda terinizi silecek havlular bulundurabilirsiniz.


Etiketler: gözenek, cilt, gratis, makyaj, bakım, himalaya, sıkılaştıcı tonik, maske, Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için öneriler,İLGİLİ ÜRÜNLER
Himalaya, Arındırıcı Neem Özlü Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Tonik
Himalaya, Arındırıcı Neem Özlü Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Tonik
Cettua, Collogen Maske
Cettua, Collogen Maske
HBMIC, Tek Kullanımlık Maske - Aloe Vera
HBMIC, Tek Kullanımlık Maske - Aloe Vera
Arındırıcı Neem Özlü Scrub
Arındırıcı Neem Özlü Scrub


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE