21
Şubat

Göz Kalemi İle Aranız Nasıl?

Posted by Gratis Admin | 2 Yorum
Göz Kalemi İle Aranız Nasıl?

Gözü belirgin yapan en önemli malzeme göz kalemidir. Göz çevresine uygulayacağınız doğru tonda bir kontör ile kedi gözlere de sahip olabilirsiniz, küçük gözlerinizi büyütür belki de iri gözlerinizde daha küçük görünüm yaratabilirsiniz. Yani göz kalemi, sihir gibi bir şeydir aslında.

Doğru göz makyajı için, birden fazla renkte göz kalemi tercih etmelisiniz. Bunlardan biri gözünüzün iç kısmına sürmek için beyaz ve yahut ten rengi olmalı, diğeri ise siyah, yeşil, mavi gibi farklı bir renkte olabilir. Göz makyajında en dikkat edilmesi gereken, göz boyutudur. Eğer ki gözleriniz küçük ise, gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın, yağlı göz kalemlerinden sürmelisiniz. Tercihen bunu beyaz renkte bir göz kalemi kullanarak da yapabilirsiniz. Ardından gözünüzün altına koyu gri ya da siyah renkte bir göz kalemi çekerek, bunu parmak uçlarınızla hafif dokunarak yaydırın. Böylece biraz daha buğulu gözlere sahip olabilirsiniz.

Elbette bu işin de bir tekniği var. Beyaz tenliyseniz, gözlerinize  kahverengi göz kalemi uygulayıp, hem alt hem de üst iç kısımlarına ten rengi yağlı bir göz kalemi uygularsanız çok daha etkili bakışlar yarattığınızı göreceksiniz.

Gözlerinizin dış kısmına göz kaleminizi ortadan başlayarak sürmelisiniz. Arzu ederseniz göz bitiminizden şakaklarınıza kadar da devam edebilirsiniz. Gözlerinizin dış kısmına çektiğiniz göz kalemi daima bakışlarınızın daha etkili olmasını sağlar. Göz kalemi işlemini tamamladıktan sonra bir kulak çubuğu yardımıyla kalemi dağıtarak, dumanlı gözlere de sahip olabilirsiniz.

Işıltılı gözler istiyorsanız alt iç kısmınıza beyaz renkte yağlı göz kalemi çekmenizi öneririm. Eğer ki gözlerinizin birbirine yakın olmasından şikayet ediyorsanız, göz kaleminizi ortadan kenara doru çekmelisiniz. Bunun tam aksi, gözleri birbirinden biraz fazla uzak olanlar da, kalemi gözlerin iç kısmından ortaya doğru çekmeli. Göz bitimine ya çok az ya da hiç kalem sürmemeli. İsterseniz göz kaleminizi ayrıca kaşlarınızı kalınlaştırmak için kaş kalemi olarak ya da eyeliner yerine de kullanabilirsiniz.

Göz kaleminizle ayı renkte göz farı kullanarak göz kaleminizi sabitlemeniz ve dolayısıyla akmasını önlemeniz mümkün. Göz çevrenize krem formunda kapatıcı uygulayarak, göz kaleminizin daha tutucu olmasını sağlayabilirsiniz. Göz kalemi yerine sıvı formda olan eyeliner kullanarak da akan göz kalemi tehlikesinin önüne geçmiş olursunuz.


Etiketler: Gratis, Göz Kalemi, Kozmetik, Far,İLGİLİ ÜRÜNLER
BETTY BOOP Göz Kalemi - 01 Siyah
BETTY BOOP Göz Kalemi - 01 Siyah
GOSH Forever Göz Farı
GOSH Forever Göz Farı
GOSH Göz Farı - Base Matt
GOSH Göz Farı - Base Matt
GOSH Quattro 4`lü Göz Farı - Tempting Purple Q57
GOSH Quattro 4`lü Göz Farı - Tempting Purple Q57


YORUMLAR

25.02.2016
25.02.2016

YORUM EKLE