25
Ocak

Göbek Eritme Egzersizleri

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Göbek Eritme Egzersizleri

Yaz geldi diye egzersizlere ara vermek yok. Göbek eriten egzersiz hareketlerini düzenli olarak yapmalısınız. Öncelikle karın kası egzersizleri hakkındaki temel bilgiyi unutmayın: ısınmak şart. Egzersizleri kendinizi zorlamadan günde en fazla 50 defa tekrarlayın. Fazla yapılan egzersiz aşırı kas yorgunluğuna ve kendinizi yaralamanıza neden olur. Egzersizler sırasında nefesinizi asla tutmayın.

Plank Hareketi
Plank hareketi, ilk başta kolay gibi görünen ancak uzun süre yapması oldukça zor olan muhteşem bir karın egzersizidir. Tüm karın kasını çalıştırır. Bunun dışında boyun, sırt, bel, göğüs ve ön/arka bacak kaslarını güçlendirir; duruş bozukluklarını düzeltir. Yüz üstü pozisyonda, eller karşıyı gösterecek şekilde önkollar üzerinde duruyoruz. Daha sonra sırayla göğsü, kalçayı ve bacakları yerden kaldırıyoruz. Sadece önkollar ve ayak parmak uçları yerle temasta olmalıdır. Bu pozisyonda 20 saniye bekliyoruz. Günde 1 kez yapmanız yeterlidir. Bu egzersizde tekrar olmadığından dolayı süreyle çalışılır. Yeni başlayan biri, 15-20 saniyelik 3-4 set yapıp dinlenmelidir. Spor geçmişi olanlar veya 15-20 saniyede yeterince zorlanmayanlar bu süreyi uzatabilir. 

Köprü Kurma
Köprü kurma hareketinin çoğumuz biliriz. Köprü kurarak karın kaslarından çok bel, kalça ve sırt arkasını çalıştırırsınız. Köprü kurmak kaslarınızın esnekliğini arttırır ve ısınma hareketi olarak da kullanılabilir. Sırtüstü pozisyonda ayak tabanları yerde olacak şekilde dizleri büküyoruz. Düz bir hat halinde kalçamızı kaldırıyoruz. 5’e kadar sayıyoruz. Yavaşça bırakıyoruz.

Yan karın Egzersizi
Belinizi çevreleyen yan yağları yakmak istiyorsanız, önce yediklerinizi kontrol altına almanız gerekiyor; ama egzersiz de şart. Eğer dik durmak, sırt ağrılarından bel ağrılarından kurtulmak istiyorsanız bu kasların tümünü kuvvetlendirmek zorundasınız. Ayakta dururken uzunca bir sopayı boyun arkasına geçirerek, omuzlarınıza yerleştirin, ön kollarınızla tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere sağlamca basın. Kalça ve bacaklar sabit olacak şekilde sağ yana doğru eğilin. Hemen ardından sola doğru eğilin. 

Crunch
En temel karın egzersizlerinden biri olan cunch aynı zamanda en etkili hareketlerden biridir. Basic crunch mekik hareketi, karın kası geliştirme egzersizleri arasında en yaygın bilinen fakat belki de en yanlış uygulanan karın egzersizidir. Sırtüstü pozisyondayken dizler bükülü mekik çeker gibi sola doğru kalkın, aynı anda sol dizinizi kendinize doğru çekin. Sağ dirseğinizi sol dizine değdirmeye çalışın. Hemen ardından sol dirseğinizi sağ dizinize değdirmeye çalışın.


Etiketler: Gratis, Crunch, egzersiz, Köprü Kurma, Plank Hareketi, spor,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE