25
Ocak

Gelinlik Rehberi : Vintage

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Gelinlik Rehberi : Vintage

Moda terimi olarak vintage; belli bir dönemi temsil eden ve belli akımlara ait olan kıyafet ve aksesuarlara denir. Siz de büyükannenizin sandığından çıkan kıyafetlere bayılıyorsanız ve danteli çok seviyorsanız, en özel gününüzde vintage tarzda bir gelinlik tercih etmenizi öneriyoruz. 

Geçmişin romantizmini ve nostaljik detaylarını yansıtan vintage gelinlikler son dönemde birçok tasarımcının koleksiyonlarına dahil oldu. Modacılar, geçmişten ilham alarak 30’ların ağırbaşlı çizgilerini, 40’ların zarif tavrını ve 50’lerin peri masalını müjdeleyen kesimlerini modern tasarımlarla harmanlamaya başladı.

Vintage bir gelinlik tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz?
Vintage bir gelinlik için ilk adım sizi en çok hangi dönemin etkilediğine karar vermek olacaktır. Annenizden ya da büyükannenizden kalma bir gelinliğe de modern detaylar ekleyerek muhteşem bir hale getirebilirsiniz. Güvendiğiniz, iyi bir terzi bularak aile yadigarı gelinliği istediğiniz forma sokmanız mümkün. Unutmayın ki yaratıcı bir şekilde elden geçen vintage ürünler, değerinin on katına alıcı buluyor.

Vintage bir görüm arzularken demode olmamak için ise gelinlik tercihinizi mutlaka günümüz modasından modern parçalarla tamamlayın. Kombininizi, modern bir takı ya da ayakkabıyla kullanabilirsiniz. 

Makyajınızda minimalist düşünün
Gelin makyajınızda ise gelinliğinizin zerafetiyle uyum sağlayacak doğal bir makyaj tercih etmelisiniz. Düğün gününde abartıdan uzak, kusursuz doğallıkta bir makyaj için yüz hatlarınızı yumuşak ve narin bir şekilde vurgulamalısınız. Doğal bir görünüm elde etmenin ipuçlarından bir tanesi de ten ve göz renginize göre gelin makyajı yaptırmak.

Eskileri göz alıcı bir şekilde değerlendirerek farklı ve unutulmaz bir gelin olabilirsiniz. 

 

*Kapak görselleri : Allegra İlkbahar / Yaz 2015


Etiketler: Gratis, Gelinlik, Vintage, makyaj, güzellik, bakım, Gelinlik Rehberi, Düğün,İLGİLİ ÜRÜNLER
The Balm, Hot Mama
The Balm, Hot Mama
Dirty Works, Vücut Losyonu Işıltılı
Dirty Works, Vücut Losyonu Işıltılı
Wet`n Wild, Megalast Salon Oje
Wet`n Wild, Megalast Salon Oje
The Balm, Meet Matt(e) Hughes
The Balm, Meet Matt(e) Hughes


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE