25
Ocak

Gardrobunuzun eksilmeyen parçası! Deri mont.

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Gardrobunuzun eksilmeyen parçası! Deri mont.

Gardrobunuzun eksilmeyen parçası! Deri mont

Kadın modasında her zaman klasikler arasında yer alan deri montlar,sonbahar kış modasının ayrılmaz bir parçasıdır. Ama gelin görün ki,bir sürü para verip alınan mont ve kabanlar üzerimizde hayal ettiğimiz gibi durmayabiliyor. Deri mont seçerken hangi hataları yapıyoruz?

İlk hata, kullanım amacına uygun olmayan mont alarak yapılıyor Arkadaşta görüp aldığınız mont veya kaban sizin günlük yaşam şartlarınıza ne kadar uygun? Mont seçiminde dikkat etmeniz gereken şeyler şunlar olmalı; Dışarıda geçirdiğiniz süre, bulunduğunuz yerin kış şartları, soğuğa vücudunuzun verdiği tepki (Basenleriniz mi çok üşüyor, üst tarafınız mı?), derinin kalitesi.

Diyelim deri mont alırken bu şartları hesaba kattık. Her şey bitti mi? Tabi ki hayır. Geldik en önemli konuya. Yani,vücut şekline göre hangi kaban veya montu alacağımıza!

Elma vücut: Vücut şekliniz elma ise, saklamanız gereken bölge elbette göbek  ve basenler olacak Basenleri kapatacak uzunlukta bir ceket veya mont ilk bakacağınız model olmalı. Vücudu sarmayan,basenleri kapatan, büyük tokalı kemeri olan bir mont veya ceket, basenleri ve kalçayı kapatacağı gibi, kemer sayesinde göbeği de kamufle edecektir. Cep ve aksesuar detayları bel hizasında olmamalı, göğüs kısmında yer almalıdır.

Armut vücut: Bel  ince, basenler geniş, oldukça da dikkat çekiyor  Armut tipi bir vücut şekliniz varsa, kalça ve basenleri gölgeleyecek kesimleri tercih etmek ilk önceliğiniz olmalı. Omuzlar basenden daha küçük olduğu için, omuzları ön plan çıkaracak vatkalı modeller tercih edilmeli, belde biten ceketlerden uzak durulmalıdır. Omuz ve göğüs vurgusunu daha da güçlendirmek için, vatkaya ek olarak, göğüs cebi,büyük yaka, büyük  düğme detaylarına dikkat edilmelidir.

Kum saati vücut: İncecik bel, basenler ve omuzlar aynı büyüklükte. Deri ceket için en ideal vücut şekli. Elma vücut tipi olan kadınlar uzun kesim montlardan uzak durmalı, abartılı aksesuarları olmayan  slimfit kesimleri tercih etmeli. Slimfit trençkot kum saati vücut tipine yakışan bir diğer model.

Dikdörtgen vücut: Bel basen ve omuzların eşit büyüklükte olduğu dikdörtgen vücut şekline sahip kadınların mont ve kaban alırken ilk dikkat etmeleri gereken konu dişiliği ön plana çıkaran modelleri seçmek olmalı. Bel bölgesi dar, basen bitişli trençkotlar en uygun kesimler. 


Etiketler: Gratis, Deri mont, Elma vücut, Armut vücut, Kum saati vücut, Dikdörtgen vücut,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH BB Kusursuzlaştırıcı Kit - Medium 02
GOSH BB Kusursuzlaştırıcı Kit - Medium 02
GOSH BB Pudra - Warm Beige 06
GOSH BB Pudra - Warm Beige 06
THE BALM Balm Shelter Moisturizer Medium
THE BALM Balm Shelter Moisturizer Medium
THE BALM Courtney Eye Shadow
THE BALM Courtney Eye Shadow


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE