25
Ocak

Eyeliner Çekmenin İnceliklerini Keşfedin

Posted by Gratis Admin | 1 Yorum
Eyeliner Çekmenin İnceliklerini Keşfedin

Modası artarak devam eden eyeliner, zarif, sofistike, retro ve marjinal stil değişimleriyle makyajlardaki yerini koruyor. Çoğu kadına göre eyeliner sürmek zahmetli bir iştir ama birkaç deneme ile bunu başarmak aslında oldukça basit. Önerilerimiz ile sizde eyeliner sürme konusunda uzman olacaksınız. 

Eyeliner nasıl sürülür?

 • Mümkünse büyüteçli bir ayna kullanın
 •  Elinizin altında mutlaka kulak temizleme çubukları ve makyaj temizleyicisi bulundurun.
 • Baz olarak göz bazları (eye primer) veya far kullanın.
 • Likit veya kalem eyeliner kullanmıyorsanız eyeliner fırçası kullanın.
 • El veya kolda bir titreme yaşayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka oturarak çalışın ve dirseğinizi destek alabileceğiniz bir yere koyun.
 • El alışkanlığı kazanana kadar, tek bir düz çizgiyi çekmeye çalışmak yerine üst kirpik dibine minik dokunuşlarla ufak çizgiler çekerek çalışın. Göz ortasından başlayıp göz dış kenarına devam edin, daha sonrasında ise göz iç kısmından göz ortasına ulaşıp hattı tamamlayın. Unutmayın, ince çizgileri her zaman kalınlaştırabilirsiniz ama kalından inceye dönmek her şeye baştan başlamaya sebep olabilir.
 • Göz altında uygulama yapacaksanız likit eyeliner kullanımdan kaçının. Göz altlarında kalem veya far uygulamaları daha doğal sonuçlar verir.
 • Son olarak göz makyajınızın tamamlayıcısı rimelinizi sürün.

Püf noktalar

 • Eyeliner’ı göz kapaklarınızın içine uygulamayın. Göz içlerine koyu renk eyeliner çekmek gözleri olduğundan daha küçük gösterir.
 • Eyeliner’ı göz kapağının sadece yarısına ya da bir kısmına sürmeyin. Dipten uca kadar tüm hatta uygulayın. Bu uygulama gözleri daha büyük gösterir.
 • Eyeliner’ı tam kirpik dibinden uygulayın. Böylece kirpikleriniz daha gür ve çekici görünür.
 • Eyeliner’ı diplerde ince, göz kuyruğuna doğru daha kalın uygulayın. Böylece göz şekliniz belirginleşir.

Eyeliner çeşitleri
Görünüm bakımından fark yaratan eyeliner çeşitleri arasında; kalem, toz, likit (dipliner), krem(jel) gibi ürünler mevcut.

Kalem Eyeliner: Hepimizin sıklıkla kullandığı, kontrolümüzün kolay olduğu göz kalemleridir. Bazı kalemler daha kuru, bazıları ise daha kaygan yapıdadır. En iyi seçim, içeriğinde silikon barındıran kayganlığı olan fakat fazla bulaşma yapmayanlar olacaktır.

Likit Eyeliner: İnce uçlu olan likit eyeliner'ı düzgün ve ince çizgiler istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Ayrıca alt kirpikler için de likit eyeliner daha uygundur. Derin ve gizemli bakışlar yaratır. Kirpik diplerine istenilen incelikte, kolayca uygulanabilir.

Krem (jel) Eyeliner: Likit eyeliner kullanmak zor geliyorsa, krem eyeliner'ları öneriyoruz. Akma ve bulaşma yapmayan krem eyeliner’ların hem sürümü çok kolay hem de yoğun görünümüyle kalıcılığı daha fazladır. Kalın eyeliner çekmek ve kuyruk yapmak için en uygun eyeliner kremlerdir. Özel uçlu eyeliner fırçası ile beraber kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Toz Eyeliner: Kullanımı diğer çeşitlere göre daha zor olan toz eyeliner’ları tercih etme sebebimiz açık ya da koyu tonlarda dilediğiniz gibi ayarlama imkanı sunması. Far aplikatörünün ya da fırçasının ucunu hafifçe ıslatın, toza batırın ve çizgiyi çekin.


Etiketler: Gratis, eyeliner, göz kalemi, eyeliner nasıl sürülür, makyaj, bakım,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Alara
11.08.2015
Ben bu yolların hepsini önceden keşfetmiştim. Elim beceriklidir. Çok güzel eyeliner çekerim.

YORUM EKLE